czarny ekran po wznowieniu z zawieszenia


8

Mój ekran laptopa staje się czarny po wznowieniu go z zawieszenia podczas korzystania z nvidii jako domyślnego menedżera grafiki, ale kiedy używam grafiki Intel jako domyślnej, nie mam tego problemu. Nic nie działa, nawet ponowne uruchomienie lightdmjest bezużyteczne.

Mam tutaj plik pm-suspend.log

UWAGA : Mogę przełączać się między grafiką Intergrated firmy Intel a grafiką dedykowaną NVIDIA za pomocą sterowników Nvidia-optimus. Karta graficzna NVIDIA o nazwie 820m. Używam sterownika w wersji nouveau v346.47 (jak pokazano poniżej).

dodatkowe sterowniki - sterowniki nvidia - ubuntu

Ubuntu panel sterowania NVIDIA


2
Mam ten sam problem: system budzi się (słyszy dźwięki, ślepo używa klawiatury / myszy), ale ekran pozostaje wyłączony. nVidia geForce Go 7400 też, ale ładna wada ... moim obejściem jest całkowite wyłączenie zawieszania. Jeśli jesteś zainteresowany, obserwuj moje aktywne pytanie tutaj
Bajt Dowódca

1
Mam tutaj ten sam problem. odwiedź askubuntu.com/questions/713630/…

1
Nie mam rozwiązania, ale obejście, które (prawie) zawsze działa: przejdź do innego terminala (np. Wpisz [Ctrl] + [Alt] + [F3]), a następnie wróć do terminala nbr 7: [Ctrl] + [Alt ] + [F7]
Philippe De Brouwer

Nie jestem pewien, czy to jest istotne, ale czy zastanawiałeś się nad uruchomieniem z flagą nomodeset? Aby to przetestować: askubuntu.com/questions/38780/… . Aby to było trwałe: askubuntu.com/questions/38780/...
Hee Jin

Odpowiedzi:


0

Jest to powszechny problem z tym sterownikiem w stylu secesyjnym, który jest nadal aktualny trzy dni temu. Zostałem zepsuty przez aktualizację jądra, musiałem przełączyć się na sterownik w stylu secesyjnym, a mój superkomputer dla zwierząt stał się praktycznie bezużyteczny z tymi wszystkimi dokładnymi objawami, do litery.

Jeśli nadal nie rozwiązałeś tego problemu, spróbuj tego, gdy przejdziesz do trybu tekstowego za pomocą jednej z tych magicznych kombinacji klawiszy:

najpierw sprawdź wersję jądra:

uname -a

następnie spróbuj zainstalować pakiet, linux-headersktóry pasuje do twojej wersji jądra. Może powiedzieć, że jesteś już na bieżąco, co jest dobre. Jeśli spróbuje zainstalować, to dobrze, niech to. Coś takiego:

sudo apt-get install linux-headers-<your kernel version from uname>

Następnie zainstaluj sterowniki NVIDIA:

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-396

Najnowsza wersja, której używam, to 396. Jestem na 4.13.0-39jądrze. Twoja wersja może się różnić w zależności od tego, czego używasz.

Mam nadzieję że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.