Pasek menu Multimonitora


Odpowiedzi:


2

Jeśli używasz „Klasycznego GNOME” (tj. Nie Unity), kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z istniejących paneli i wybierz „Nowy panel”. To powinno dać zabawnie wyglądający pionowy panel z boku jednego z monitorów. Kliknij ten nowy panel prawym przyciskiem myszy i odznacz pole „rozwiń”. Będziesz wtedy miał mały panel z uchwytem, ​​w orientacji wybierz dół (lub góra, gdziekolwiek chcesz) i powinien być teraz mały poziomy panel unoszący się na ekranie. Przenieś go tam, gdzie chcesz, i zaznacz ponownie rozwiń, a zostanie zablokowany na miejscu. Kliknij panel prawym przyciskiem myszy i wybierz „dodaj do panelu” i wybierz „Lista okien”. Zakładam, że odkąd powiedziałeś, że chcesz czegoś takiego jak MultiMon dla Linuxa, chciałeś, aby na każdym ekranie otwierało się zadanie aplikacji / okien na każdym ekranie.

Mam nadzieję że to pomoże.


Super dzięki za pomoc. Teraz, jeśli mogę tylko dowiedzieć się, jak uzyskać przełączenie monitora. :-)
Mark D

Co rozumiesz przez przełączanie monitorów?
Jayson Rowe,

Idealnie byłbym w stanie przełączyć aplikację działającą na monitorze 1 na monitor 2 za pomocą skrótu klawiaturowego.
Mark D

Hmmm - to naprawdę wydaje się wykonalne. Nie mam już dwugłowicowej maszyny z klasycznym GNOME - korzystam teraz z wersji 11.10 (z Unity). Ale myślę, że to może być coś, co możesz zrobić z Compiz (jeśli masz włączone efekty pulpitu). Być może zainstaluj tam „ccsm” i majsterkowanie… lub zadaj osobne pytanie tutaj, jestem pewien, że ktoś by to wiedział.
Jayson Rowe,

To działało dokładnie tak, jak opisano. Mam 12.04. Dzięki!
Nathan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.