Analogowe i cyfrowe wyjście audio w tym samym czasie


11

Moje głośniki używają wejścia cyfrowego, ale słuchawki używają wejścia analogowego. Mam je oba podłączone, a kiedy chcę korzystać ze słuchawek, po prostu wyłączam głośniki i włączam słuchawki. Wiem, że równoczesne wyjście cyfrowe i analogowe jest obsługiwane przez sprzęt, ponieważ działało dobrze w systemie Windows XP. Ale w Ubuntu wydaje się, że dostaję tylko jeden na raz, w zależności od tego, które ustawienie jest wybrane w polu kombi znajdującym się na System -> Preferences -> Sound -> Hardware.

Jak mogę uzyskać jednoczesne wyjście analogowe i cyfrowe bez konieczności każdorazowego przełączania profilu? Używam Ubuntu 11.04 i jest to układ Intel HDA.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


10

Mamy opcjonalną aplikację paprefs, Zainstaluj paprefs która pozwala zainstalować wirtualne urządzenie wyjściowe w pulseaudio. Umożliwia to jednoczesne wyjście na wszystkie podłączone karty dźwiękowe / urządzenia:

paprefs

Dodatkowo utworzone urządzenie wyjściowe audio do jednoczesnego wyjścia można wybrać w zakładce „Wyjście” z menu preferencji dźwięku pulseaudio:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Z wiersza poleceń możemy również załadować urządzenie do jednoczesnego wyjścia bez konieczności uruchamiania paprefs przez

pacmd load-module module-combine-sink
# pacmd load-module module-combine # for PulseAudio < 1.0

Umieść tę linię (bez pacmd) w swoim, /etc/pulse/default.paaby załadować to urządzenie podczas uruchamiania.


1
świetnie, działało!
wim

Czy wiesz, jak to zrobić bez instalowania tej aplikacji? Zgaduję, że powinna to być tylko jedna operacja z linii poleceń.
l0b0,

1
@ l0b0: zobacz edycję tego.
Takkat

0

Przyjęta odpowiedź już nie działa, przynajmniej z Ubuntu 16.04 LTS (może nawet więcej, ale nie jestem pewien). Działa to następująco (przetestowane w Ubuntu 17.10): https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio/Examples

W szczególności dodaj następujące elementy do swojego /etc/pulse/default.pa

### Load analog device
load-module module-alsa-sink device=hw:0,0
load-module module-combine-sink sink_name=combined
set-default-sink combined

1
Przepraszam. Dokonałem poprawek.
mahesh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.