Znaki Unicode nie pojawiają się w terminalu GNOME dla linii lotniczych VIM


8

Wiem, że zadawano to kilka razy, ale żadna z odpowiedzi nie zadziałała dla mnie.

Używam terminala gnome jako domyślnego w Ubuntu 14.10 i nie mogę poprawnie wyświetlać znaków Unicode, głównie w linii lotniczej vim.

W menu terminala ustawiłem kodowanie znaków na Unicode UTF8.

a LANG zwraca utf8:

echo $LANG
en_US.UTF-8

Zainstalowałem łatkę z https://github.com/powerline/fonts/

Prawdopodobnie wypróbowałem także inne wskazówki dotyczące wymiany stosów, których teraz nie pamiętam i nadal widzę dziwne postacie:

dziwne postacie

Kiedy zainstalowałem tę samą czcionkę w OSX z iterm, zadziałało to natychmiast.

Próbowałem także w innych terminalach w tym samym systemie, takich jak guake lub ctrl-alt-f1, a wynik jest taki sam. Próbowałem również w tmuxie lub poza nim.

Każda pomoc jest mile widziana.


Jaką konkretną czcionkę posiadasz? A co zrobiłeś, żeby to załatać?
Fabby

Zainstalowałem wiele z nich w repozytorium czcionek. Podobno już są załatane. (Te same czcionki w iterm na Mac działają) Wybrałem w terminalu „Ubuntu Mono pochodna Powerline Regular 11”. Próbowałem różnych czcionek i rozmiarów.
Bastian

Odpowiedzi:


4

Przesłałem plik testowy Unicode, który powinieneś pobrać, a następnie catw swoim terminalu.

Np .: cat ~/Downloads/Unicode-sample.txta następnie użyj Shift+ PgUpi Shift+ PgDnw terminalu, aby sprawdzić, czy wszystkie znaki są wyświetlane poprawnie.

Jeśli w terminalu otrzymasz takie same wyniki jak otwarcie oryginalnego pliku źródłowego w przeglądarce, czcionka jest w porządku; w przeciwnym razie jest to podejrzana czcionka: użyj innej. (Używam „Envy Code R”)

A kiedy terminal będzie w porządku, wszystkie aplikacje działające w terminalu również będą w porządku!


dzięki @Fabby mogę obserwować dwie rzeczy: po pierwsze, wynik jest taki sam w przeglądarce i terminalu. Po drugie, znaczna liczba znaków nie jest rozpoznawana. Jeśli weźmiesz na przykład „Kanbun”, nie widzę żadnej postaci, tylko pola z cyframi w środku, jak na zrzucie ekranu w pierwotnym pytaniu. Czy to oznacza, że ​​występuje problem obejmujący cały system?
Bastian

Kanbun Nie mam też ... Kannada: Brakuje 2 znaków. Różne techniczne: brak bloku 7 znaków. a potem kolejne 10-15 brakuje do końca ... To samo? W przeglądarce mam wszystko oprócz Kanbun i kilku (<10)
Fabby

Kannada w moim wyglądzie przeglądarek podoba , że w vim jak to . Różne techniczne w przeglądarce i vimie
Bastian

co z „Envy Code R”?
Fabby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.