Nie można uruchomić HAL


8

Korzystam z Ubuntu GNOME 16.04 z GNOME 3.20 i chcę oglądać programy na 4od, ale właśnie spotkałem się z nigdy nie kończącym się ładowaniem podczas próby odtworzenia tam wideo.

Zrobiłem trochę dalszych badań i odkryłem, że potrzebowałem pakietu HAL (próbowałem tutaj, ale to nie zadziałało: 4oD (Wielka Brytania) - nie można przesyłać strumieniowo ). Potem dowiedziałem się, że pakiet HAL stał się przestarzały. W końcu znalazłem ten przewodnik do innego repozytorium HAL, o którym wielu informowało, że działało: http://www.omgubuntu.co.uk/2013/10/fixing-amazon-prime-streaming-drm-protected-flash-13-10

Ale kiedy zainstalowałem ten HAL, okazało się, że nadal nie rozwiązuje problemu.

Ktoś zalecił, żebym wziął odtwarzacz VLC, ale od jakiegoś czasu staram się, aby działał jakoś z tym i po prostu nie działa.

Zastanawiam się więc, czy ktoś ma jakieś rady?1
Właśnie sprawdziłem siebie, a chrom, chrom i firefox mają nieskończenie obracającą się ładowarkę. Więc nie wydaje się, aby był to problem z najnowszym Flashplayerem.
Minos

Może się przydać: askubuntu.com/questions/199113/4od-uk-cant-stream Może to być tylko przypadek usunięcia pamięci podręcznej Adobe, wszystko jest w porządku!
Laice

Kliknij ten link, a wszystko zostanie posortowane. community.linuxmint.com/tutorial/view/2028

1
@IlPrincipe: Jeśli chcesz opublikować to jako odpowiedź, powinieneś również podać treść.

Odpowiedzi:


2

Krótka odpowiedź brzmi: DRM wymagany przez 40D, aby zapobiec pomijaniu ich reklam, nie jest kompatybilny z Linuksem, ponieważ nie został zaimplementowany.

Nie udało mi się sprawić, by 40D działało na Linuksie od kilku lat, istnieją hackerskie obejścia obejmujące uruchamianie wtyczek Windows w przeglądarce, ale wydajność jest ogromna, a używanie wina jest kłopotliwe i trudne. https://community.linuxmint.com/tutorial/view/2028

Możesz pobrać darmowe obrazy Windows VM do testowania przeglądarek: https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/linux/, jeśli uruchomisz je w virtualbox lub vmware, możesz uzyskać rozsądną wydajność ale nadal nie można pominąć reklam.

Dostępnych jest wiele torrentów programów 40D, które nie zawierają reklam i będą grać przy znacznie mniejszym obciążeniu systemu i znacznie mniej kłopotów z twojej strony. Szkoda, że ​​40D popycha ludzi do piractwa za pomocą DRM, gdy mogą oferować ludziom, którzy chcą płacić za model subskrypcji zamiast reklam. Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, zapłaciłeś już za treści kanału 4 za pośrednictwem podatków. https://en.wikipedia.org/wiki/Channel_4#Funding

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.