Gdzie znajdę PPA dla najnowszej wersji GIMP?


Odpowiedzi:


7

Nie śledziłem rozwoju GIMP bardzo uważnie, ale wydaje się, że w najnowszej wersji programistycznej 2.7.1 „nie można jeszcze uruchomić w trybie pojedynczego okna” ( informacje o wersji 2.7.1 ). Myślę jednak, że można to włączyć po uruchomieniu.

Istnieje samouczek na temat Geek How-To wyjaśniający, jak zainstalować 2.7.1 z PPA i włączyć tryb pojedynczego okna.

Podsumowanie dodawania PPA i aktualizacji Gimp:

sudo add-apt-repository ppa:matthaeus123/mrw-gimp-svn
sudo apt-get update
sudo apt-get install gimp

1
Wersja tego PPA jest obecnie w wersji 2.7.3. Ale zainstalowałem go i działa dobrze. Jestem już uzależniony od trybu pojedynczego okna.
Michael Crenshaw

2
@ mac9416 Dzięki. BTW, polecenie brzmiadd-apt-repository
Isaiah

W rzeczywistości dość powszechnym błędem jest to, że jeden z nich zadziałał. Ale add-apt-repositoryczyta się ładniej. :-)
Michael Crenshaw

5
Bardzo uważnie śledzę rozwój GIMP; nie można jeszcze uruchomić w trybie pojedynczego okna, ale możesz łatwo przejść do niego po uruchomieniu GIMP. Wystarczy włączyć tryb Window-> Single Window.
burza śnieżna

Po użyciu tego ppa nie mogę otworzyć obrazów za pomocą gimp, klikając je dwukrotnie. Otrzymuję komunikat „Usługa” /home/lovinglinux/.local/share/applications/gimp.desktop „jest źle sformatowany.” Jakiś pomysł jak to naprawić?
lovinglinux
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.