Jaka jest etyka, że ​​firma „sponsoruje” wydarzenie zespołu lokomotyw?


17

Zbliża się wydarzenie LoCo, a lokalna firma (która używa i kocha Ubuntu) zwróciła się do mnie (ponieważ jestem organizatorem) z następującą propozycją:

Chcieliby „sponsorować” wydarzenie - przynieść kawę (a także zapewnić nam miejsce spotkań) w zamian za miły mały blurb - czy to uważa się za „OK”?

Czy istnieją już wytyczne dla tego rodzaju rzeczy? Czy też muszę używać jelita, aby upewnić się, że nie stanie się ono „komercyjne”?

Odpowiedzi:


10

Jako członek Ubuntu nie widzę w tym nic złego. Zwłaszcza jeśli sponsor „używa Ubuntu i kocha”. Jest to również precedens. Tuż po mojej głowie wiem, że podcast UK LoCo Team ma sponsoring . Zarówno System 76, jak i ZaReason są znane ze sponsorowania wydarzeń LoCo. Nie wierzę, że istnieją jakieś wytyczne, ale jeśli masz wątpliwości co do konkretnej sytuacji, skontaktuj się z Radą LoCo:loco-council<at>lists.ubuntu.com


6

Nie widzę w tym nic złego! Zdarza się to już w innych LoCos. Jednak podchodzisz do tego z właściwą mentalnością. Korzyści (finansowania itp.) Dla uczestników wydarzenia powinny znacznie przewyższać obecność marketingową. Widoczne logo oraz wzmianka na początku i na końcu wydają się być typową konwencją, eee, konwencją.

Jeśli chcą usiąść wszyscy i dać im 10-minutową rozmowę, to chyba za daleko ... Chyba że dadzą wszystkim lody i cygaro ... Chyba zawsze trzeba zachować równowagę.

Szukałem oficjalnych wytycznych, ale nic nie znalazłem, ale jak mówi Andrew, istnieją listy mailingowe dla tego rodzaju wsparcia.


Wygrałem! (dla natury wirusowej).
RolandiXor

2

W rozmowach, które prowadziłem z członkiem Rady LoCo, nie ma problemu z przyjęciem sponsorowania lub darowizn od firm, o ile takie sponsorowanie lub darowizna nie ma dołączonych zobowiązań, które wymagają, aby LoCo przeprowadzało sprzedaż lub wspierało określony produkt lub firmę.

Ponadto rozmawiałem z kilkoma innymi liderami LoCo Team i wydaje się, że przyjmowanie sponsorów i darowizn jest powszechne i pomaga LoCo w dostarczaniu typowych rzeczy, takich jak naklejki, koszule i lekkie jedzenie na imprezach.

Wydaje mi się, że dobrą zasadą jest po prostu wyjaśnienie, że przekazując darowiznę lub sponsorując wydarzenie, nie są oni uprawnieni do żadnego poparcia lub dodatków innych niż osobiste podziękowania za to wydarzenie lub raz na liście mailingowej. Dodatkowo osobiście uważam, że przyjmując darowizny lub sponsoring, najlepiej zachować przejrzystość dla całej LoCo i upewnić się, że cały zespół wie, co zostało przekazane / sponsorowane.

Na zakończenie sugeruję, czy firma zamierza sponsorować wydatek, o który prosisz, aby zapłacił za to bezpośrednio, a nie przyjmował żadnych pieniędzy.

Z pewnością, jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wskazówek, zawsze możesz je znaleźć w Radzie LoCo za pośrednictwem ich listy mailingowej lub na IRC.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.