Jak działa tablica weryfikacyjna aplikacji?


22

Według https://wiki.ubuntu.com/AppReviews proces weryfikacji aplikacji jest dobry zarówno dla twórców oprogramowania, jak i programów pakujących Ubuntu. Chodzi o to, że programiści wyższego szczebla mają tę zaletę, że szybciej i łatwiej wprowadzają swoje aplikacje do Centrum oprogramowania, a jednocześnie pomagają menedżerom pakietów Ubuntu w przygotowaniu aplikacji do pakowania.

To wydaje się świetna okazja. Instrukcja na wiki stwierdza, że ​​programista wykonuje określone tam czynności, w tym przesyła aplikację do PPA i żąda przeglądu, a po pewnym czasie jest sprawdzany, akceptowany i dołączany do repozytoriów Ubuntu lub w ogóle nie akceptowany.

Chociaż wygląda to na prosty, uczciwy sposób szybkiego dodania aplikacji do Centrum oprogramowania, myślę, że czegoś mi brakuje. Zauważyłem, że chociaż niektóre żądania są w toku , nie ma tam żadnej (lub prawie żadnej) aktywności. Wszystko wydaje się być zamrożone około 5-6 miesięcy temu i pachnie trochę porzucone.

Czy zrozumiałem coś złego i wszystko jest w porządku (może na przykład są sprawdzane tylko na UDS?), Czy coś się zmieniło? Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jasno, jak dokładnie działa ten proces recenzji (i umieszczania w repozytoriach)?

Odpowiedzi:


9

Obecna sytuacja

ARB był tematem sesji (wtorek 6 września) w ostatnim tygodniu Ubuntu App-Developers Week (5–9 września).

Podsumowując klasę IRC (przepisane w trakcie lekcji, stąd zwięzłość i że odzwierciedla ona kolejność lekcji!):

 1. W przyszłości, podobnie jak aplikacje płatne, aplikacje darmowe / libre będą przesyłane za pośrednictwem portalu MyApps (patrz schemat poniżej)
 2. ARB to grupa 4 członków społeczności odpowiedzialna za umożliwienie małym samodzielnym aplikacjom stabilnej dystrybucji (tj. Została wydana)
 3. Zarząd oferuje pomoc przy pakowaniu i zapewnia, że ​​aplikacje spełniają standardowe zasady pakowania Ubuntu.
 4. Dwie aplikacje przeszły przez ten proces - „Wiadomości” i „Zawieszone zdanie” - obie zostały udostępnione Maverick (10.10)
 5. Potwierdzono, że Launchpad zostanie upuszczony na korzyść portalu MyApps.
 6. Sposoby wprowadzania darmowych / libre aplikacji do ubuntu - poprzez debian i synchronizację z ubuntu przed zawieszeniem funkcji, poprzez backport lub przez ARB
 7. Sposoby zarabiania na aplikacjach w Ubuntu - Aplikacje partnerskie Canonical (w zależności od przypadku) lub za pośrednictwem Zakupu aplikacji za pośrednictwem Centrum oprogramowania
 8. W przypadku przesłania za pośrednictwem ARB - jesteś opiekunem i jesteś odpowiedzialny za przesłanie każdej nowej wersji Ubuntu. Stąd preferencje dla pakietów z góry, ponieważ są one automatycznie synchronizowane.
 9. Aplikacje zaakceptowane przez ARB są dodawane do extras.ubuntu.com repozytorium
 10. Jeśli w pakiecie ARB występuje krytyczny błąd lub problem bezpieczeństwa, członek zarządu podejmie próbę naprawienia go najlepiej, a następnie skontaktuje się z opiekunem. Tam, gdzie opiekun nie reaguje - aplikacja zostanie usunięta i wypchnięta zostanie pusta paczka.
 11. Członkowie ARB uznają proces przeglądu długości. Szukam do użyciaArkose do konteneryzacji aplikacji - podobnej do aplikacji na Androida z listą działań, które aplikacja może wykonać. Powinien umożliwiać szybszy przegląd bez konieczności wykonywania pełnego przeglądu kodu (jest to główny powód obecnego opóźnienia długości). Jest to również powód, dla którego nie można akceptować złożonych aplikacji lub aplikacji napisanych w niektórych językach
 12. Również chce stworzyć skrypt debhelpera, który automatycznie pakuje aplikację, aby spełniała reguły ARB.
 13. Długoterminowe - przesyłanie za pośrednictwem MyApps jako tarball kodu źródłowego z przepisem kompilacji. Spowoduje to wygenerowanie profilu Arkose lub Apparmor itp. Proces ARB należy następnie przejrzeć w ciągu kilku godzin (a nie jak teraz tygodni) przed przekazaniem go do Centrum oprogramowania.

Plan ARB

Projekt Oneiric ARB powstał w maju tego roku i jest skierowany do Oneiric.

Tag recenzji: „Chcemy towarzysko, w jaki sposób ludzie mogą uzyskać swoje aplikacje w Ubuntu, i chcemy sprawdzić, jak dobrze działa ARB.

 • Które rzeczy działają dobrze?
 • Jakie obszary wymagają poprawy? ”

Poczyniono pewne postępy w osiąganiu celów niebieskiego druku:

 • Nowa lista mailingowa do przeglądu aplikacji (app-review-board@lists.ubuntu.com)
 • lista kontrolna czynności związanych z przesyłaniem aplikacji do repozytorium dodatków na żywo
 • Postępy w rozmowach z interesariuszami na temat uproszczenia procesu łączenia i włączania zmian
 • Przygotowanie i artykuł do publikacji na Ubuntu Planet
 • Nowa strona beta dla programistów, która poprowadzi przez proces przesyłania (choć obecnie dla programistów komercyjnych)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak wskazują nuty na niebieskim wydruku - programiści Canonical potrzebują „motywacji”, aby proces ARB działał. Mówi się o rekrutacji kogoś, aby przede wszystkim posunąć proces do przodu.

Ramy czasowe

Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie - ARB pracuje dla programistów komercyjnych (tylko), z planami pełnego działania ARB w ramach czasowych Oneiric.

Można jednak spekulować, biorąc pod uwagę liczbę nierozstrzygniętych pozycji w planie - być może 12.04 byłoby bezpieczniejszym zakładem.


Wielkie dzięki. To wyjaśnia wszystko, czego potrzebowałem! :)
Rafał Cieślak,

Czy możesz nieco zaktualizować swoją odpowiedź :)
Tachyons,

@Tachyons - absolutnie - nie krępuj się - daj mi znać, co konkretnie chcesz, abym dodał :)
fossfreedom

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.