14.10 Błąd przeglądarki zdjęć, kliknij> przeciągnij pic pozostawia wskaźnik zmieniony


8

Właśnie zaktualizowałem wczoraj z 14.04 do 14.10. Dzisiaj natknąłem się na błąd w przeglądarce zdjęć. Próbowałem zgłosić zgodnie z https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/report-ubuntu-bug.html, ale po „Zebraniu informacji o problemie” po prostu prowadzi do „Problemu nie można zgłosić. Raport należy do pakietu, który nie jest zainstalowany. ” Oto jestem w askubuntu. To był mój pierwszy raz, kiedy użyłem „ubuntu-bug”, i nie byłem pewien, jaka jest poprawna składnia nazwy programu, na przykład rozróżnia wielkie i małe litery? spacja między słowami czy brak spacji? Tak czy inaczej, myślę, że zrobiłem to dobrze, biorąc pod uwagę, że uruchomiono „Zbieranie informacji o problemach”.

Błąd: w przeglądarce zdjęć, z obrazem wyświetlanym w rozmiarze „dopasuj do ekranu”, kliknąłem lewym przyciskiem myszy, zmieniając wskaźnik myszy w „grabber” o zamkniętej dłoni i próbowałem nieco przeciągnąć obraz. Obraz oczywiście się nie porusza, ponieważ całość jest już wyświetlona. Ale po zwolnieniu przycisku myszy wskaźnik pozostał jak mała miniatura obrazu, ale tylko dolna połowa. W górnej połowie znajdowały się 2 strzałki wskazujące obok siebie. Nie mogłem tego cofnąć i ponownie uzyskać normalny wskaźnik, aż do ponownego uruchomienia. Wcześniej próbowałem zamknąć Przeglądarkę obrazów, następnie zamknąć wszystkie inne programy, a następnie spojrzeć na Ustawienia> Mysz ... nic nie przywróci mojego wskaźnika do normy, aż do ponownego uruchomienia. Ten problem odtworzyłem już 4 razy, wymagając 4 restartów.

W szczególności, gdy oglądasz obraz w pełnym rozmiarze, gdy przekracza on rozdzielczość ekranu, funkcja chwytania i przeciągania działa poprawnie - wskaźnik powraca do normalnego stanu po zwolnieniu przycisku myszy.

Jako niezapowiedziany 2-fer tutaj zauważę również, że „Cheese Webcam Booth” w ogóle się nie otwiera, co powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie. Próba wykonania tego samego procesu raportowania „ubuntu-bug” powyżej spowodowała pojawienie się tego samego komunikatu „Nie można zgłosić problemu. Raport należy do pakietu, który nie został zainstalowany” . Ale właśnie teraz spróbowałem ponownie uruchomić CWB, pierwszy raz od ostatniego restartu, i wydawało się, że uruchamia się normalnie.


Błędy należy zgłaszać na Launchpadzie. Wygląda jednak na to, że wybrany przez ciebie pakiet „Image Viewer” nie jest właściwym pakietem do pliku. Zastanów się nad zgłoszeniem błędu bez przypisywania pakietu, a następnie triagenci dostaną go tam, gdzie powinien.
Thomas Ward

1
Nawiasem mówiąc, rzeczywisty pakiet jest eogdla domyślnie dołączonej przeglądarki zdjęć)
Thomas Ward

Odpowiedzi:0

Błąd jest zgłaszany tutaj: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/eog/+bug/1406045 (zgłaszany tego samego dnia co Twój post .. więc ktoś musi przeczytać Twój post i zgłosić go)

Dziękujemy za próbę przesłania zgłoszenia błędu! Tak trzymaj. Następnym razem upewnij się, że poprawnie podałeś nazwę pakietu. Nazwa pakietu może czasami różnić się od nazwy wyświetlanej użytkownikowi. Ten pakiet był „eog”, a nie „Image Viewer”, ponieważ pojawia się na powierzchni.

Jeśli zobaczysz inny błąd w eogu, możesz go zgłosić, będąc w eogu, a następnie przechodząc do help-> about. Zwykle powie ci to kilka dodatkowych informacji o aplikacji (w tym numer wersji, który musisz podać w zgłoszeniu błędu). W przypadku sekcji o eogu istnieje nawet link do ich strony internetowej , na której znajduje się link „ Zgłoś błąd”.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.