Jak wyczyścić bazę danych biblioteki muzycznej Rhythmbox?


Odpowiedzi:


41

Zamknij Rhythmbox i usuń bazę danych Rhythmbox w ~/.local/share/rhythmbox/rhythmdb.xml.

Jeśli chcesz również, aby Rhythmbox zapomniał o twoich ścieżkach bibliotecznych (katalogach, w których automatycznie szuka muzyki), musisz je usunąć z dconf:

gsettings set org.gnome.rhythmbox.rhythmdb locations "['file:///dev/null']"

Następnie możesz ustawić nowe ścieżki w graficznym interfejsie użytkownika Rhythmbox pod Edit -> Preferences -> Music.

(Zauważ, że

gsettings reset org.gnome.rhythmbox.rhythmdb locations

nie działa poprawnie, ponieważ Rhythmbox próbuje być „inteligentny” i używa twojego katalogu domowego jako wartości domyślnej. Korzystanie z /dev/nullpowyższego zapobiega temu; alternatywnie możesz bezpośrednio ustawić ścieżki bibliotek za pomocą gsettings set).


2
Doceniłbym to. Pamiętaj, że to nie ja oceniłem twoją odpowiedź. Twoja odpowiedź wymaga więcej szczegółów, aby była dobra, ale nie zasługuje na głosowanie negatywne.
NN

1
Cześć, jeśli odpowiedź Rolanda Taylora jest prawidłowa i tak jest, to nazwa pliku bazy danych Rhythmbox to rhythmdb.xml. Tak?
grahammechanical,

1
@RolandTaylor Twoja odpowiedź jest poprawna dla mojego systemu, z wyjątkiem jednego drobnego szczegółu. Ścieżka powinna być .local/share/rhythmbox/rhythmdb.xml(katalog nazywa się „rhythmbox”, a nie „Rhythmbox”).
NN

1
Ostrzeżenie: usunięcie tego pliku spowoduje również usunięcie danych stacji radiowej! Jeśli naprawdę chcesz to zrobić, najpierw wykonaj kopię zapasową w innym miejscu, a następnie ponownie dodaj wpisy stacji radiowej. Ponieważ uważam, że powinny być one rozdzielone, złożyłem ale o tym. Proszę zaznaczyć ten błąd jako wpływający na ciebie (jeśli przeszkadza ci tak samo jak mnie): bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/rhythmbox/+bug/951977
colan

1
Ta połowa działała dla mnie: wiele razy usunąłem plik, ale przy każdym ponownym uruchomieniu Rhythmbox pamiętał moje ścieżki do biblioteki. Następnie wyczyściłem i ponownie zainstalowałem Rhythmbox. Potem wciąż magicznie pamiętał ostatnią ścieżkę, którą dodałem, ale zapomniał te, które chciałem wymazać. Nie wiesz, w jaki sposób zachowuje ścieżki, gdy usuwam plik .xml ???
ntc2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.