Jak zapobiec uruchomieniu deja-dup-monitor lub całkowicie go usunąć?


26

Moje ubuntu jest martwe po kilku minutach, ponieważ proces o nazwie deja-dup-monitor zużywa prawie 7 GB pamięci. Przeszukałem internet i okazało się, że jest on używany do tworzenia kopii zapasowych i jest powiązany z „Pulpitem zdalnym Chrome”. Nie pamiętam instalacji tego oprogramowania i nie chcę tworzyć kopii zapasowej. Jakiego wiersza polecenia mogę użyć, aby zapobiec uruchomieniu deja-dup-monitor lub całkowicie go usunąć lub Pulpitu zdalnego Chrome? Wielkie dzięki.


4
to niesamowite, że ten błąd jest nadal otwarty rok później. Miałem ten sam problem w moim Ubuntu 15.10. Właśnie usunąłem deja-dup.
fccoelho,

Dwa lata później. :) Może umarł ... kto wie ...
Fabrice Kabongo

Maj 2019 i po apt update && apt upgradetym błędzie trafił mnie. deja-dup-monitor miał ponad 40 GiB pamięci. Nie mam zainstalowanego Pulpitu zdalnego Chrome. `apt remove deja-dup rozwiązał problem.
Seth

Odpowiedzi:


31

Naprawiam ten problem sam. Deja-dup-monitor jest częścią „Deja Dup Backup Tool”. Podczas wyszukiwania za pomocą słowa kluczowego „kopia zapasowa” oprogramowanie to pojawia się rażąco na pierwszym miejscu w Centrum oprogramowania. Po odinstalowaniu wszystko wróci do porządku. Następnie ponownie zainstalowałem to oprogramowanie, aby zostawić recenzję ostrzegającą ludzi, aby nie instalowali go, jeśli nie chcą, aby ich Ubuntu umarło, i natychmiast je odinstaluję.

Jestem ciekawy zespołu programistów tego oprogramowania. Czy wszyscy programiści w tym zespole mają komputer z pamięcią 256 GB, aby nikt nie znalazł tego problemu? lub są tak odważni, aby napisać oprogramowanie do śmieci, aby uszczęśliwić ich, gdy ich użytkownicy uderzają głowami o ścianę. Jeśli napisałbym taki kod (tak, czasami tak robiłem, bo nie jestem geniuszem), będę się wstydzić, że naprawię ten błąd wycieku pamięci (lub coś takiego) jak najszybciej, nawet po dwóch lub trzech nieprzespanych nocach.


1
Pod ekranem znajduje się ekran instalacyjny (jeśli jest zainstalowany) Applications » System Tools » Preferences » Backup- mój został oznaczony jako wyłączony i nadal mogłem zobaczyć kopię zapasową danych. Nie jestem pewien, dokąd poszły dane ... cholera! Nie podoba mi się to!
Alexis Wilke,

5

Coś na temat instalowania Pulpitu zdalnego Chrome powoduje, że ta aplikacja zaczyna działać nieprawidłowo. Trwa odinstalowanie w sposób opisany powyżej.


Odinstalowanie deja-dup*i google-chrome-desktoprozwiązanie wszystkiego. Zresztą nigdy nie muszę sprawiać, by Pulpit zdalny Google działał; moje podłączone komputery, nawet jeśli oba te cholerstwa działają, są zawsze „offline”, w duplikatach lub w zasadzie niedostępne. To jedna bzdura od Google ...
Yanick Rochon


1

Usunięcie kopalni Chrome na pulpicie zdalnym używało 3Gb pamięci RAM, po zalogowaniu procesor wyniósłby zero, a IOwoit strzeliłby o 90% i zawieszał się za każdym razem.


0

Jeśli masz zainstalowany pulpit partnera, istnieje inny problem - deja-dup jest częścią pulpitu; a usunięcie deja-dup usuwa Mate!

Więc moje podejście polega na użyciu monitora systemu wiązania i zabiciu tego procesu. Następnie sudo rm / usr / bin / deja-dup.

Lubię używać rsync i znajduję obowiązkową instalację deja-dup niedorzecznej.


0

Jeśli chcesz zachować deja-dup do ręcznego tworzenia kopii zapasowych, ale nie chcesz, aby zadanie monitora działało, po prostu wyłącz funkcję monitora, klikając przycisk w prawym górnym rogu okna sterowania deja-dup.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pozbywa się to automatycznych kopii zapasowych i zadania monitorowania, ale pozwala na tworzenie i przywracanie kopii zapasowych do woli.


1
Nawet gdy kopie zapasowe są wyłączone (jak pokazano na obrazku), działa 5 procesów deja-dup-monitor, przy czym przynajmniej siedzą bezczynnie, każda z 96G lub pamięcią wirtualną.
ananth.p

ta sama historia z moim laptopem Ubuntu 16.04. kopia zapasowa była wyłączona, ale monitor deja-dup całkowicie zatrzymał system zjadający 140% procesora. Musiałem wyłączyć komputer za pomocą przycisku zasilania.
John Smith
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.