Czy można utworzyć dwa terminale graficzne w jednym komputerze?


8

Mam komputer z dwoma ekranami i chcę się nim podzielić z moją córką. Jeśli podłączę dwie myszy i dwie klawiatury, czy komputer można skonfigurować tak, aby każdy ekran był jak niezależny komputer?

Mam kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu:

  1. Użyj kvm do wirtualizacji komputera, zainstaluj dwa systemy operacyjne i połącz każdy z ekranem, klawiaturą i myszą (nie wiem, czy to możliwe)
  2. Standardowa instalacja Lubuntu (lub * Ubuntu) i konfiguracja z 2 serwerami X, po jednym na każdym ekranie.

Czy ktoś zbudował coś takiego? Czy znasz jakiś poradnik na temat tego, jak to zrobić?


Jedno możliwe rozwiązanie: jeśli nie chcesz obsługiwać dwóch ekranów jednocześnie. Utwórz dwa obszary robocze i obsługuj dwa różne obszary robocze na dwóch różnych ekranach. Można w tym celu używać tej samej myszy i klawiatury i można uruchamiać różne aplikacje na różnych ekranach.
przeczucie

1
Ale nie chcę używać dwóch ekranów tak, jakby były tym samym ekranem, chcę używać dwóch ekranów, jakby były dwoma różnymi komputerami, z dwiema myszami i dwiema klawiaturami, różnymi użytkownikami itp.
mHouse

3
„multiseat” to nazwa tego, czego szukasz. No i prawdopodobnie potrzebujesz także 2 kart graficznych lub 1 z 2 głowami.
Rinzwind,

2
może to być najbliższe poradnika
Rinzwind

@Rinzwind: To świetnie! Właśnie tego szukałem! Czy możesz opublikować swoje komentarze jako odpowiedź, abym mógł cię głosować?
mHouse

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.