Pasek menu Xubuntu Thunar wyłączony, teraz utracony na zawsze


18

Używam Xubuntu (najnowsza wersja 14) od dłuższego czasu i uwielbiam to. Jednak ostatnio korzystałem z Thunar File Manager i postanowiłem zobaczyć, jak to wygląda z nieco większą ilością nieruchomości, wyłączając górny pasek menu w funkcji Widoki. Cóż, Thunar zrobił to, o co prosiłem, ale teraz bez paska menu nie mam możliwości powrotu do menu Widok, aby ponownie aktywować pasek menu. Próbowałem Alt-V i Alt-Shift-V, ale nic się nie dzieje. WSPARCIE! Jak mogę odzyskać pasek menu? Dzięki, Ray.

Odpowiedzi:


31

Skrót do wyłączania i włączania paska menu w mojej niemieckiej wersji to Ctrl+M .

Spróbuj tego.


Dzięki za informację. Niestety to nie działa. Próbowałem Ctrl-M, Ctrl-Shift-M, Alt-M i Alt-Shift-M bezskutecznie. Myślałem, że standardowym klawiszem skrótu jest Alt + (podkreślony_letek) na pasku menu. To byłby Alt-V. Na przykład po wpisaniu Alt-V w przeglądarce Firefox menu rozwijane zostanie wyświetlone. Ale ta funkcja nie wydaje się być zaimplementowana w Thunar. No cóż ... z powrotem do deski kreślarskiej. BTW - To interesujące ... kiedy uruchamiam Nautilus z Alt-F2 (Wyszukiwarka aplikacji), brakuje również górnego paska menu! W Nautilusie nigdy nie zmieniłem ustawień. Dziwne ... W każdym razie dzięki. Promień.
Neptune Ray

3
Pracował dla mnie, dzięki @Minix! Przepraszam, że to nie zadziałało dla OP.
CompEcon,

działa w

1
Działa to w wersji angielskiej
MrMartin

1
Dzięki za wskazówkę! Powinny wyjaśnić osoby, Ctrl+Mktóre omyłkowo naciskają i zastanawiają się, gdzie nagle zniknęło menu!
Prahlad Yeri

4

xfce4-settings-editor jest twoim przyjacielem.

 • Zamknij wszystkie okna Thunar
 • zacznij xfce4-settings-editorod konsoli
 • zlokalizuj thunarna zakładce po lewej stronie
 • czek last-menubar-visible
 • otwórz nowe okno Thunar

gotowy.

Premia:

 • zapamiętaj klawisz skrótu dla swojego regionu :)

1
Dziękuję bardzo za Twoją pomoc. Wypróbowałem Menedżera ustawień z menu XFCE kilka dni temu (nie musiałem uruchamiać go z konsoli), ale nie widziałem żadnej „lewej ręki” ani nic, co powiedziałoby na niej Thunar. Więc dzisiaj spędziłem trochę czasu na szukaniu rozwiązania i znalazłem podobny problem. Rozwiązaniem było uruchomienie z konsoli: „xfconf-query --channel thunar --property / last-menubar-visible -s true”. Gdy to zrobiłem, kiedy ponownie załadowałem Thunar, przywróciłem pasek menu. Przyszedłem na tę stronę, aby poinformować wszystkich o rozwiązaniu, ale Ty też mnie pokonałeś! Dzięki jeszcze raz. Promień.
Neptune Ray

BTW ... Skrótem do wyświetlenia paska menu na Thunar w mojej lokalizacji (Ameryka) jest Ctrl-M. Ale z jakiegoś powodu, kiedy Aibara Iduas poradził mi, abym spróbował, NIE zadziałało. Nic się nie wydarzyło i próbowałem Ctrl-M i Ctrl-Shift-M kilka razy (gdy właściwość została ustawiona na false). Ale teraz działa. Dziwne. Jeszcze raz dziękuję, Ray.
Neptune Ray

4

Użyj F10klawisza, aby otworzyć lub tymczasowo wyświetlić pasek menu w Thunar.

Klawisz skrótu działa inaczej w zależności od widoczności paska menu:

 • Jeśli pasek menu w Thunar jest widoczny , naciśnij razF10 przycisk, aby otworzyć menu na pasku menu.

 • Jeśli pasek menu w Thunar jest ukryty , naciśnij dwukrotnieF10 przycisk, aby tymczasowo wyświetlić i otworzyć menu na pasku menu (taki sam wynik, jak widoczny).

Aby pasek menu był zawsze widoczny:

 1. Naciśnij F10klawisz dwa razy
 2. Użyj klawiszy kursora, aby przejść do Widok > Pasek menu (naciśnij dwukrotnie klawisz kursora w prawo, a następnie naciśnij klawisz kursora pięć razy)
 3. Naciśnij Spaceprzycisk, aby wybrać to menu
 4. Naciśnij Escprzycisk, aby zamknąć menu

Klawisz skrótu menu dotyczy aplikacji GTK +, w tym Thunar. W przeciwieństwie do kombinacji klawiszy Ctrl+ M, klawisz funkcyjny F10będzie działał bez względu na układ klawiatury.


nie mogłem tego uruchomić w oknie terminala - interpretuje naciśnięcie klawisza f10 jako tyldy wejściowe dla wiersza poleceń
ChaseMoskal

właśnie odkryłem, że klikając prawym przyciskiem myszy zawartość terminala, „pokaż pasek menu” jest wymieniony jako opcja - nie dzieje się tak, gdy klikam prawym przyciskiem myszy „chrom okna” wokół zawartości, takiej jak ikona i pasek tytułowy
ChaseMoskal

Przynajmniej wyjaśniłem, że Terminal Xfce w 18.04 działa zgodnie z oczekiwaniami, nawet gdy pasek menu jest ukryty. Okno terminala może nie działać poprawnie w starszych wersjach. W przeciwnym razie zadaj nowe pytanie .
clearkimura
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.