Wine zanieczyszcza listę aplikacji „Otwórz za pomocą”


44

Okno dialogowe, o którym tu mowa, jest dostępne z opcją menu kontekstowego „otwórz za pomocą innych aplikacji”. Wygląda na to, że Wine wstawiło kilkanaście wpisów do każdej zainstalowanej aplikacji, co sprawia, że ​​znalezienie właściwej aplikacji jest uciążliwe:

alternatywny tekst

Co mogę zrobić, aby usunąć duplikaty?


Aktualizacja: Żadne z dwóch rozwiązań naprawdę nie działa. Błąd jest interesujący, ale objawy nie pasują do mojego problemu (nie mam problemu z odinstalowaniem aplikacji, a raczej rzeczy, które są wstawiane po ich zainstalowaniu), a przy drugim usuwane są wszystkie odniesienia do aplikacji Wine , co w rzeczywistości pogarsza problem (chociaż może to być akceptowalne rozwiązanie, jeśli nic więcej nie można znaleźć). To jest wciąż otwarte pytanie; jacyś chętni?


4
Myślę, że powinieneś zgłosić ten błąd na Launchpad.net
DrKenobi,

Ten sam komponent Wine (winemenubuilder) jest odpowiedzialny za oba problemy, ten związany z błędem startera i ten, który masz. W Winehq trwa naprawa, ale została częściowo zablokowana przez błąd w Ubuntu, którym się teraz zająłem
Scott Ritchie

@ Yi Jang (celowo błędnie napisany, aby SE go nie usunął) nadal szukasz odpowiedzi?

Odpowiedzi:


20

Usuń pliki wine * .desktop z ~ / .local / share / applications i edytuj ~ / .local / share / applications / mimeinfo.cache

Jeśli czujesz się leniwy, możesz po prostu uruchomić:

sed -i '/wine/d' ~/.local/share/applications/mimeinfo.cache

i:

rm -r ~/.local/share/applications/wine*  

lub wszystko w jednym wierszu:

rm -r ~/.local/share/applications/wine* ; sed -i '/wine/d' ~/.local/share/applications/mimeinfo.cache 

W każdym razie, aby to zrobić program, mam około 100 duplikatów
Czy

2
można to zrobić w wierszu poleceń, używającrm ~/.local/share/applications/*<insert most of the name of the duplicate here>.desktop
RolandiXor

Dzięki. Miałem inny (prawdopodobnie redundantny) podkatalog „wine” w ~ / .local / share / applications /, a po sprawdzeniu daty modyfikacji pliku * .desktop w tym katalogu ~ / .local / share / applications / wine, I postanowił usunąć ten katalog i wszystkie pliki w nim zawarte. Podejrzewam, że pochodzi ze starszej dystrybucji Ubuntu (teraz mam 12.04). Po usunięciu zniknęło wiele duplikatów. Nie byłem w stanie usunąć ich przez alacarte.
knb

1
Działa, ale po zrobieniu tego wydaje mi się, że straciłem możliwość otwierania niektórych plików za pomocą programów WINE, po prostu klikając je dwukrotnie, co jest swego rodzaju bólem ...
gilbertohasnofb

9

To znany problem. Oto powiązany błąd startera: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/wine1.2/+bug/420089

Niestety nie jest to łatwy problem do naprawienia w Wine (lub Gnome), ponieważ nie ma dobrego sposobu na ustalenie, kiedy aplikacja została usunięta.


2
Powinienem zauważyć, że prowadziłem ciągłą dyskusję z autorem winemenubuilder na temat tego, jak poprawnie rozwiązać ten problem (a także przestarzałe wpisy w menu Start)
Scott Ritchie

Widziałem sukces w usuwaniu pozycji menu, ale błąd nadal występuje w pewien sposób.
RolandiXor

Ma łatwą naprawę.
Lincity

5

Właśnie znalazłem ten post na webupd8: http://www.webupd8.org/2010/12/fix-open-with-menu-when-using-ms-office.html#more

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy logo menu Ubuntu, wybrać „menu edycji” i usunąć nieużywane wpisy w „innych”.


Ten post był pomocny. Chociaż w Ubuntu 11.04 nie możesz kliknąć menu prawym przyciskiem myszy, musisz albo nacisnąć super (klawisz Windows) i wpisać Menu główne, albo uruchomić „alacarte” z wiersza poleceń.
Gruzzles,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.