Jak przekonwertować WAV na FLAC i FLAC na OGG?


8

Jak przekonwertować plik audio Waveform („.wav”) na wolny bezstratny kodek audio („.flac”)? Ponadto, w jaki sposób przekonwertować pliki Free Lossless Audio Codec („.flac”) na pliki Ogg Vorbis („.ogg”) do użytku na urządzeniach mobilnych?

Wymóg konwersji plików WAV na FLAC dotyczy tylko jednego pliku i nie przewiduję, że będę musiał to zrobić ponownie w najbliższym czasie (szczerze mówiąc, nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio użyłem pliku WAV!), ale wymóg konwertowania plików FLAC na OGG będzie ciągłym wymogiem (zwykle w folderze na raz), ponieważ zgrywam płyty CD do FLAC w celu odtwarzania na „mocnych” urządzeniach z „porządnymi” głośnikami / wyjściem audio (Sony PlayStation 3, komputer itp.) i używaj OGG wyłącznie na moich urządzeniach mobilnych (mój smartfon, tablet itp.).

Jestem częściowo kompetentny w Terminalu i nie boję się go używać, ponieważ niektórzy ludzie są zrozumiałe (w rzeczywistości, dla wielu rzeczy, wolę to) ... Ale w odniesieniu do tego konkretnego zadania wolałbym używać czegoś z graficzny interfejs gdzie to możliwe.

Odpowiedzi:


0

Wypróbuj Gnormilize.

Gnormalize to narzędzie do konwersji audio oparte na GTK. Oprócz konwersji dźwięku (między mp3, mp4, mpc, wav, ogg, ape i flac), Gnormalize może regulować głośność plików dźwiękowych, aby zrekompensować różne poziomy nagrywania. Możesz także użyć Gnormalize do zgrywania płyt CD, edytowania metadanych i odtwarzania utworów. Gnormaliz e


Ugh, to musiał być tar.gz ... Nienawidzę tych rzeczy, tyle pracy za tak mało korzyści. W każdym razie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc dzięki kolego!
Gregory Opera,

5

Zainstaluj Soundconverter z Synaptic Package Manager lub zainstaluj go z poziomu powłoki za pomocą

sudo apt-get install soundconverter

Po zainstalowaniu uruchom go i kliknij ikonę Preferencje, aby ustawić domyślny format wyjściowy na OGG (który możesz zastąpić, gdy chcesz przekonwertować na inne formaty).


4

Dla wav> flac:

ffmpeg -i FILE.wav FILE.flac

Dla wav> ogg

ffmpeg -i FILE.wav FILE.ogg

Dla wav> ogg - Tryb wsadowy

for i in *.wav; do ffmpeg -i "$i" "$i".ogg ; done
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.