Jaki jest najlepszy lekki dok dla Lubuntu?


Odpowiedzi:


13

Docky

Docky to świetna stacja dokująca, która w połączeniu z lekkim kompozytorem xcompmgr zapewnia prostą konfigurowalną stację dokującą. Instaluje mono-biblioteki, ale nie zauważyłem żadnego znacznego wzrostu zużycia zasobów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niektóre proste stacje dokujące są standardowo, np. Maszynka do strzyżenia i zegar, jak pokazano. W przypadku innych aplikacji możesz przypiąć je do stacji dokującej, aby je uruchomić.

Kair

Bardziej konfigurowalny, ale na początek wymaga wysiłku, jest Cairo-dock. Po wyjęciu z pudełka zakłada, że ​​masz różne domyślne aplikacje gnome. Musisz je usunąć lub edytować aplet, aby uruchomić odpowiednik Lubuntu. Ale osobiście uważam, że świetny efekt 3D znacznie przewyższa niewielki wysiłek - użyj go z lekkim kompozytorem xcompmgr.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Weź również pod uwagę

AWN zawsze był moim ulubionym pod Gnome - jednak unikaj tego dla Lubuntu, ponieważ Synaptic próbuje zainstalować większość pulpitu Gnome podczas instalacji AWN.

Jeśli jednak AWN jest instalowany z wiersza poleceń za pomocą polecenia „sudo apt-get install avant-window-navigator --no-install-poleca”, nie instaluje wszystkich pakietów Gnome, ale po ręcznym dostosowaniu zajmie zainstaluj, ponieważ będziesz musiał zainstalować pakiety dla wszystkich apletów, które chcesz jeden po drugim. Wykonanie tego w ten sposób daje AWN z bardzo lekkim rozmiarem instalacji.

WBar - różni ludzie zachwycali się tym. Osobiście nie wiem dlaczego - to naprawdę bardzo lekki program uruchamiający. Brak dodatkowych apletów. Całą konfigurację musisz wykonać ręcznie modyfikując tekstowy plik konfiguracyjny.


1
Który z nich nie wymaga kompozytora? Które z nich wskazują, że konkretna aplikacja już działa?
Bucic 10.12

Czy znasz ubuntu-dock? Może działać na kompozytorze lub nie na kompozytorze.
xiaodongjie


5

Wbar jest lekki i nie instaluje niepożądanych zależności. Jest to dość konfigurowalne, ale proste.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.