Dlaczego system Ubuntu 14.04 wyłącza się podczas odtwarzania wideo?


8

Jestem dość zaawansowany technologicznie, ale bardzo nowy w Ubuntu i mam problem z oglądaniem wideo.

Mogę oglądać coś przez około 15 minut, niezależnie od tego, czy będzie to Flash, MP4 czy coś takiego, a następnie Ubuntu zawiesza się na około 20 sekund, a następnie uruchamia się ponownie. Moja konfiguracja systemu wygląda następująco:

 • i5-760 @ 2.8Ghz (w magazynie)
 • 1x4GB Corsair Vengeance LP 1600Mhz
 • ASRock P55 Deluxe
 • Palit GTX 460 1GB @ stock (chyba 700 MHz)
 • 128 GB Crucial M4
 • Dysk twardy 500 GB, myślę, że to Samsung
 • Zasilacz Seasonic X-560 560W

Oprogramowanie to Ubuntu 14.04, VLC Media Player, Mozilla Firefox, BBC iPlayer i aplikacja „wideo”.

 • Najpierw pomyślałem, że może się przegrzewać, więc sprawdziłem moją temperaturę podczas odtwarzania wideo i osiąga ona tylko około 45-50c dla procesora i około 50-55c dla procesora graficznego. To naprawdę całkiem dobre, więc to nie może być problem.

 • Następnie pomyślałem, że to może być problem ze sterownikiem, ale pobrałem najnowszy sterownik z Nvidii i nadal mam problemy. Jestem w wersji 304.123. Czy są jakieś alternatywne sterowniki, na które powinienem patrzeć?

 • Następnie pomyślałem, że może to być problem z moim odtwarzaczem multimedialnym lub odtwarzaczem multimedialnym, ale wypróbowałem różne rodzaje multimediów w różnych odtwarzaczach multimedialnych i wszystkie mają ten sam problem. Przez lata korzystałem z tego komputera w systemie Windows i nigdy nie miałem tego problemu, więc prawdopodobnie nie jest to problem sprzętowy.

 • Poza tym tak naprawdę nie wiem, co sprawdzić. Moja płyta główna lub karta graficzna mogą mieć problemy ze zgodnością z Ubuntu, ale nie sądzę, że to prawdopodobne. Tego rodzaju rzeczy mogą czasem stanowić problem również z zasilaczem, ale chociaż ten ma około 3 lat, jest naprawdę dobrej jakości i ma dużą moc dla moich komponentów.

Jedyne, co widzę w dzienniku systemowym, który wygląda jak błąd od czasu awarii, to:

Sep 29 20:05:11 james-pc gnome-session[1293]: GLib-CRITICAL: g_environ_setenv: assertion 'value != NULL' failed

Jakieś pomysły na kolejne próby? Z góry dziękuję!

AKTUALIZACJA: Próbowałem również memtest przez 9 godzin z rzędu i nie wykryłem żadnych błędów. Odkryłem również, że dzieje się tak nie tylko z wideo. Zdarzyło się to również kilka razy w grach, a nawet raz lub dwa, kiedy właśnie otworzyłem centrum oprogramowania. Jakieś inne pomysły? :(

AKTUALIZACJA 2: Kolejny błąd, który teraz widziałem to: [1412198417.432596] [nm-dns-dnsmasq.c: 396] update (): nie znaleziono właściciela dnsmasq w autobusie: nie można uzyskać właściciela nazwy

i

jądro: [6.990059] init: główny proces plymouth-splash (1140) zakończony statusem 1


Nie jestem pewien, czy to jakaś pomoc, ale Google w raporcie o błędach wywołuje te prawdopodobnie podobne doświadczenia ... askubuntu.com/questions/474281 / ... bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=180933 ... Być może ostatnio dodałeś nieprzyjemny aplet?
Tony Martin

Być może masz rację, wygląda na to, że ma błąd z „menedżerem sieci”. Naprawdę nie rozumiem, co to jest, ponieważ świadomie nie instalowałem takiej aplikacji, ale część pozostałej części tego dziennika systemowego mówi coś o ponownej instalacji menedżera sieci. Jedyne, co świadomie zmieniłem w mojej sieci, to dodanie VPN.
JMSellars1

Aby wyjaśnić, kiedy mówisz, że zawiesza się, a następnie uruchamia ponownie, czy masz na myśli ponowne uruchomienie lub sprowadza się do wyświetlania wideo?
Tony Martin

Mam na myśli to, że się restartuje. Dalsza aktualizacja również, próbowałem usunąć niepotrzebny sprzęt, taki jak moja karta Wi-Fi i karta dźwiękowa, i wykonałem czystą instalację i nadal otrzymuję ten sam problem, ale tym razem jest to po 30-40 minutach zamiast 10-20
JMSellars1

biegniesz dmesgpo tym, jak zawiedzie i restartujesz? przewiń wstecz, mogą być widoczne błędy. ma to jednak cechy przegrzania CPU / GPU lub zwarcia.
tedder42

Odpowiedzi:


1

Spróbuj sprawdzić jasność i blokadę w ustawieniach systemu, wygląda na to, że jest ustawiony na 15 minut, jeśli po 15 minutach nie zostanie wykryty ruch klawiszy ani myszy / tabliczki dotykowej, ekran przejdzie w „tryb uśpienia”, zwykle wygaszając wyświetlacz. Możesz ustawić odpowiedni limit czasu, aby nie pojawiał się zbyt wcześnie ani go nie wyłączał. Obowiązuje to, co program jest uruchomiony, więc stanie się tak, jeśli obejrzysz film lub film dłuższy niż czas oczekiwania.


Przepraszam, zapomniałem powiedzieć, próbowałem również tego. To nie jest problem. Dziękuję za sugestię.
JMSellars1
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.