Używaj słuchawek komputerowych jak zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego


11

Czy można (i jak) używać zestawu słuchawkowego (lub głośników + mikrofonu) jako urządzenia głośnomówiącego dla mojego telefonu komórkowego? Kupiłem klucz sprzętowy Bluetooth, ale nie mogłem go jeszcze uruchomić. Myślę, że już skonfigurowałem to w starszej wersji Ubuntu na moim laptopie.

Używam Ubuntu 10.10, telefonem jest Android 2.2 (ale myślę, że to nie ma znaczenia), a urządzenie Bluetooth to urządzenie Bluetooth System Integrated Solution Corp. (zgodnie z lsusb).

Wyjście lsusb -v

EDYCJA: Znalazłem projekt, który wydaje się robić to, co chcę: http://nohands.sourceforge.net . Próbowałem zainstalować go na moim laptopie, ale to nie działało. Spróbuję ponownie na moim komputerze w domu i opublikuję opis, gdy tylko zadziała (lub ktoś z was mógłby opublikować rozwiązanie, jeśli jesteś szybszy;)

Edycja2: Mogłem podłączyć telefon, ale jakoś dźwięk nie działa. Myślę, że program ma problemy z pulseaudio, ponieważ test dźwięku kończy się niepowodzeniem. Jakieś pomysły?

Edycja3: Nadal próbuję uruchomić to. Mogę kupić inny klucz Bluetooth. Bankomat Jestem w stanie wybierać numery w hfconsole - to wszystko. Jakoś jestem pewien, że jest sposób, aby to zadziałało!


dobre pytanie. Nie mam jasności co do zamierzonego wyniku: czy to oznacza, że ​​będziesz mógł używać zestawu słuchawkowego komputera po prostu podłączonego do telefonu z Androidem? A skąd bierze się Ubuntu w tym równaniu? bo jeśli nie, ten wątek jest publikowany na niewłaściwym forum.
emf

1
Zestawu słuchawkowego nie można podłączyć bezpośrednio do telefonu. Chcę używać połączenia Bluetooth między telefonem a komputerem, który pozwala mi korzystać z zestawu słuchawkowego podłączonego bezpośrednio do komputera.
sBlatt,

hah, dziwny pomysł, stary, ale chciałbym zobaczyć, czy dostaniesz odpowiedź
emf

Jestem prawie pewien, że faktycznie ma to znaczenie, który konkretny telefon z Androidem masz; nie wszystkie telefony z Androidem mają ten sam zestaw profili Blutooth, więc Twój telefon może nie mieć profilu, który jest do tego potrzebny.
Firefeather

Może, ale działa z innymi urządzeniami głośnomówiącymi, takimi jak radia samochodowe, więc imho powinno być możliwe także na komputerze ...
sBlatt 14.10.10

Odpowiedzi:


4

Wiem, że niektóre urządzenia Bluetooth nie będą się łączyć z telefonem, który miałem. Wydaje się, że istnieją pewne niezgodności między różnymi urządzeniami BT i niewiele można tam zrobić. Do tej pory Bluetooth sprawiał więcej problemów, niż było warto. Miałem też problemy z takimi klawiaturami, które zawsze się rozłączały.

Wiem, że nie jest to odpowiedź, której szukasz, ale może to być fakt i chyba, że ​​nie będziesz w stanie uzyskać połączenia Bluetooth lub zmienić ustawień wewnętrznych związanych z Bluetooth, możesz nie być w stanie nic zrobić.


2

Bluetooth to technologia oparta na specyfikacjach i profilach. Według oficjalnej strony Bluetooth wiele funkcji specyfikacji podstawowej nie jest wymaganych, ale są opcjonalne. Co więcej, zróżnicowanie produktów jest wspierane przez stosowanie profili.

Nie wszystkie urządzenia obsługują wszystkie profile lub są stworzone do ich obsługi. Na przykład mój zestaw słuchawkowy Motorola Rokr S9 obsługuje profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), profil zestawu słuchawkowego i profil głośnomówiący. Dwie ostatnie są używane do zestawu głośnomówiącego telefonu.

To powiedziawszy, pierwszą rzeczą do ustalenia jest to, czy telefon i słuchawki obsługują ten sam poziom specyfikacji rdzenia (tj. 2,0, 2,1, 3,0, 4,0) i czy obsługuje odpowiednie profile. Aby to zrobić, musisz sprawdzić w dokumentacji zestawu słuchawkowego i / lub u producenta.

Jeśli niezbędne profile lub specyfikacja podstawowa nie są spełnione, nie ma możliwości używania zestawu słuchawkowego z telefonem komórkowym.

Oficjalna strona informacyjna technologii Bluetooth


1

czy myślałeś o używaniu aplikacji typu Google Voice lub Skype na telefonie komórkowym do przekierowywania połączeń na komputer Skype / aplikację głosową?


Usługa Google Voice jest dostępna tylko w USA, więc potrzebuję Skype. Ale nie rozumiem, jak to może działać. Czy mógłbyś bardziej wyjaśnić swoje przemyślenia?
sBlatt

1
W GoogleVoice używasz numeru, który nie jest numerem przypisanym przez Twoją firmę telefonii komórkowej. Gdy ktoś zadzwoni pod ten numer, możesz jednocześnie zadzwonić do niego i do telefonu, w zależności od tego, który numer zostanie odebrany jako pierwszy, rozmowa zostanie nawiązana. W dowolnym momencie możesz nacisnąć * na telefonie komórkowym, a komputer zadzwoni. Po odebraniu połączenia na komputerze Google połączy dwie rozmowy i możesz odłożyć słuchawkę.
Asa Ayers,

1

Hej, dziękuję bardzo. Ze względu na twój post znalazłem HFP dla Linuxa. Cały czas miałem dość zmieniania zestawów słuchawkowych. W każdym razie moim rozwiązaniem jest użycie OSS zamiast ALSA. Brzmi głupio, ale działa:

  • Sterownik: OSS
  • Urządzenie: / dev / dsp
  • wszystko inne domyślnie

Używam thinkpad T61p, ubuntu 10.04 z telefonem z Androidem Nexus One. Całe rozwiązanie można znaleźć na moim blogu: http://rebusdigitalis.blogspot.com/2011/03/using-your-phone-from-your-computer-via_15.html


niezłe! Właśnie spróbowałem ponownie, ale utknąłem przy łączeniu (parowanie działało, ale potem nie mogę połączyć się z telefonem). Ale kiedy to zrobiłeś, daje mi nową nadzieję! Mogę się z tym trochę
pobawić

zainstalowałem go, ale problem polega na tym, że nie mogę znaleźć mojego telefonu bluetooth, proszę o pomoc
gunjan parashar

0

Mam tatuaż HTC (używając Androida 1.6) i mogłem używać mojego laptopa (Dell Inspiron N 5010) jako zestawu słuchawkowego Bluetooth za pomocą Windows 7. Więc wiem, że jest to możliwe w większości telefonów z Androidem. nie wiem, czy ta sztuczka może działać na Ubuntu


mój telefon rozpoznaje mój laptop jako zestaw głośnomówiący ... ale jakiej aplikacji użyć, aby nawiązać połączenie z laptopa (lub odebrać jedną)?
Zibri,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.