Ubuntu pyta o hasło Wi-Fi podczas uruchamiania, nawet jeśli je pamięta


8

Używam Ubuntu 14.04 LTS i mam problem z moim Wi-Fi. To naprawdę nie jest wielka sprawa, ale irytujące. Zostałem poproszony o podanie poświadczeń logowania do Wi-Fi podczas każdego uruchomienia, mimo że Ubuntu pamięta mój login i hasło.

Dzieje się tak, zanim zaloguję się do systemu. I to nawet nie ma znaczenia, gdy podam hasło Wi-Fi nie. Jeśli po prostu kliknę przycisk „Anuluj” w tym oknie dialogowym, a następnie zaloguję się do systemu, i tak nastąpi połączenie z siecią Wi-Fi (automatycznie). Próbuję się tylko pozbyć okna dialogowego.

Jakieś wskazówki?

Odpowiedzi:


13

Menedżer sieci zapisuje hasła w breloku, który nie zostanie odblokowany do momentu zalogowania. Możesz przerwać połączenie przed zalogowaniem, odznaczając opcję „Dostępne dla innych użytkowników” w ustawieniach połączenia.


2
Podobno dzwonił All users may connect to this networkw Ubuntu 2015.10
Nicolas Raoul,

1

Dwa rozwiązania ( oba przetestowane tylko na Ubuntu 14.10! ):

  1. Odznacz opcję „Dostępne dla innych użytkowników” w ustawieniach połączenia (przejdź do „Edytuj połączenia” w menu Network Managera).
    Nieznaczny problem (przynajmniej w Ubuntu 14.10) : z jakiegoś powodu połączenie nie łączy się automatycznie po zalogowaniu. Muszę to zrobić ręcznie, nawet jeśli pole „Automatycznie łącz się z tą siecią, gdy jest dostępna” jest zaznaczone .

  2. cd /etc/NetworkManager/system-connections/
    sudo nano <your_connection_name>
    

    Następnie znajdź sekcję [802-1x]. Ustaw pole password-flags=0. Otóż ​​to. Jeśli teraz ponownie połączysz się z połączeniem bezprzewodowym i ponownie sprawdzisz ten plik połączenia, zobaczysz, że password-flagspole zostało zastąpione przez password=<your_password>. Hasło ma postać zwykłego tekstu, ale plik jest czytelny tylko dla użytkownika root, więc nie powinno stanowić problemu.


1

Nie jestem pewien, czy to działa również w dniu 14.04, ale 15.10 ma opcje przed polem hasła bezprzewodowego (dostępne po kliknięciu małej ikony dysku twardego), w którym możesz wybrać, czy chcesz przechowywać hasło tylko dla siebie lub dla każdego użytkownika. Jeśli przechowujesz hasło dla każdego użytkownika, powinno ono automatycznie połączyć się z siecią.


0

Właśnie wprowadziłem następujące zmiany:

sudo -H gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf

I zmieniłem:

blacklist rtl8192cu

do

blacklist rtl8192c_common

rtl8192cu i rtl8192c_common sprzeczali się ze sobą, więc dodałem je do czarnej listy.

Ostatecznie zamknij mój komputer, a kiedy uruchomię problem rozwiązany.


czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób odnosi się to do pytania? Czy mógłbyś również uniknąć polecania sudoaplikacji graficznych? użyj, sudo -ia następnie gedit /some/filena przykład
Zanna,

@Zanna Czy możesz wyjaśnić, na przykład, dlaczego sudo gedit somefilezła praktyka jest sudo -iprzestrzegana, ale gedit somefilenie jest przestrzegana? drugi wydaje mi się bardziej niebezpieczny.
bracco23

1
@ bracco23 zobacz to pytanie
Zanna
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.