Gdzie mogę znaleźć plik konfiguracyjny Unity?


9

Zastanawiałem się, czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie są główne pliki konfiguracyjne Unity, przynajmniej plik, który można graficznie skonfigurować za pomocą CCSM. Chcę edytować rozmiar kreski i kolor panelu, ale nie znalazłem, gdzie to zrobić.

Odpowiedzi:


11

Unity i Compiz używają GConf do przechowywania swoich ustawień. GConf to magazyn konfiguracji, który zapewnia interfejs API dla aplikacji do odczytu i zapisu informacji o konfiguracji oraz otrzymywania powiadomień o zmianie elementów konfiguracji. Dane konfiguracyjne są zapisywane pod ~/.gconf, ale modyfikacje należy wprowadzać tylko za pomocą demona GConf.

Możesz modyfikować ustawienia Unity bezpośrednio za pomocą gconf-editori przeglądania /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options. Zauważysz, że Unity reaguje na zmiany natychmiast, tak samo jak CCSM.

Jeśli chcesz, aby narzędzie wiersza polecenia zmodyfikowało te ustawienia, użyj gconftool-2. Na przykład, aby zmniejszyć rozmiar ikony programu uruchamiającego, mogę:

gconftool-2 --set /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/icon_size --type int 32

Mamy nadzieję, że dzięki tym aktualizacjom odpowiedź będzie nieco bardziej przejrzysta.
James Henstridge

Przepraszam chłopaki, zaakceptuję tę odpowiedź, ponieważ jest najbardziej kompletna, ale faktem jest, że to, czego szukam, o ile wiem, nie istnieje. Szukałem pliku, który przechowuje konfiguracje, takie jak bg_colour, fg_colour, width, nie jako, ale jak plik konfiguracji motywu. Dziękuję Ci.
Rodrigo Martins de Oliveira

1
@RodrigoMartins - Miałem okazję bardzo często korzystać z Live CD Ubuntu 11.10. Za każdym razem, gdy go uruchamiałem, musiałem instalować edytor dconf i zmieniać właściwości programu uruchamiającego, ponieważ chciałem to naprawić. Pliki konfiguracyjne rzeczywiście znajdują się w folderze Home / .gconf, ale pliki nie istnieją dla opcji domyślnych. Po raz pierwszy modyfikujemy i wybieramy odpowiedni folder (ścieżki / klucza) i tworzony jest plik% gconf.xml. Dalsze modyfikacje są wykonywane w tym pliku XML.
Sri

1
... cd. ... Po pierwszej modyfikacji opcji tworzony jest odpowiedni folder (ścieżki / klucza) i plik% gconf.xml. Dalsze modyfikacje są wykonywane w tym pliku XML. Potrzebny mi plik XML znajdował się w Home / .gconf / desktop / unity-2d / launcher. Mogłem się tego dowiedzieć, używając raz edytora dconf. Możemy również użyć ustawień, ale gdzie znaleźć SCHEMA / ŚCIEŻKA / KLUCZ? Byłoby pomocne, gdyby firma Canonical opublikowała pełną listę SCHEMA / ŚCIEŻKA / KLUCZ do użycia z ustawieniami.
Sri

@Sri: gconf to nie to samo co dconf / gsettings (jest to starszy system konfiguracji). Jeśli chcesz zmienić ustawienia domyślne dla nowych użytkowników, użyj tego, gconf-editorco opisano powyżej i kliknij prawym przyciskiem myszy ustawienia, które chcesz zmienić i wybierz Set as Defaultlub Set as Mandatoryzamiast bezpośrednio edytować plik XML.
James Henstridge

0

Nie możesz zmienić koloru ani rozmiaru Dasha (tego, co otwierasz z logo ubuntu). Jeśli chcesz zmienić rozmiar programu uruchamiającego, możesz do tego użyć ccsm.


Nawet jeśli nie mogę tego zrobić, chciałbym wiedzieć, gdzie jest plik modyfikowany przez CCSM w celu zmiany właściwości Laucher.
Rodrigo Martins de Oliveira

Jest w gconf. Zajrzyj pod ~ / .gconf / compiz-1 lub ~ / .gconf / compiz
RolandiXor

Znalazłem go w ~ / .gconf / apps / compiz-1 / plugins /, ale nic zbyt znaczącego, są przechowywane tylko wartości przypisywane do opcji CCSM, ale skrypt, z którego ładuje się jedność, to konfiguracje, których nie znalazłem , Wiem, że istnieje skrypt do CCSM do rozmowy z Unity, ale pytanie brzmi, gdzie to jest.
Rodrigo Martins de Oliveira

Nie sądzę, że rozumiesz, jak to wszystko działa, lub po prostu nie zadajesz wystarczająco jasnego pytania.
RolandiXor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.