Instalowanie Ubuntu na systemie SSD i HDD


8

Mam więc ten dysk SSD 128 GB i dysk twardy 1 TB. I planuję zainstalować Ubuntu na tym systemie, który ich używa.

Teraz wszystkie informacje, które znalazłem tutaj na temat podobnych problemów, zwykle mają ograniczoną przestrzeń na dysku SSD, ale moje są dość duże. Jest to Samsung 840 Pro 128 GB.

Więc moje pytanie brzmi: jaki byłby inteligentny sposób partycjonowania mojego systemu w tym przypadku?

Oczywiście /pójdzie na SSD. Następnie /homei /swapprzejdzie na HDD. Ale co jeszcze? Czy powinienem także dbać o „/ tmp” i „/ var” i przenosić je na mój dysk twardy? Ile więc byłoby rozsądnie przydzielić im?


Mam / var na moim HDD po ​​prostu dlatego, że logi są również zapisywane w / var / log.
Allard

Ale ile miejsca na to przeznaczyłeś?
Kaspar

4
Naprawdę, naprawdę chcesz zamienić swap na SSD zamiast na HDD. To robi różnicę, jeśli kiedykolwiek zaczniesz uderzać w swap, z dyskiem SSD robi się to trochę denerwujące, z dyskiem twardym możesz po prostu nacisnąć twardy przycisk RESET.
TC1

2
To pytanie nie jest duplikatem zaznaczonego pytania
użytkownik3728501,

1
Zgodziłbym się. Oznaczony duplikat zawiera odpowiedzi całkowicie nieistotne dla pytania tutaj.
Kaspar

Odpowiedzi:


3

Korzystam z podobnego systemu w domu. Mam 256 GB SSD z ~ 90 GB przydzielonymi na Linux. Nawet z 15 GB dyskiem na dysku SSD wciąż mam dużo miejsca. Zasadniczo więc prawdopodobnie nie musisz /homeznajdować się na osobnym dysku twardym.

/tmpprawdopodobnie możesz po prostu zostawić na dysku SSD bez przydzielania własnej partycji. /tmp jest usuwane przy każdym ponownym uruchomieniu . Nadanie mu własnej partycji o ustalonym rozmiarze po prostu otwiera się na tyle, że nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby otworzyć plik w tmp bez żadnych korzyści.

Naprawdę nie mogę rozmawiać /var, ale to pytanie na temat wymiany stosów Uniksa może pomóc ci podjąć decyzję .


Ale jeśli opuszczę / home na HDD, co byłoby fajnym sposobem na dodanie oddzielnej części do SSD, gdzie mogę przechowywać więcej używanych programów? Ponieważ planuję przechowywać dużo danych w moim / home, który jest na HDD, ale są pewne rzeczy, które mogłyby skorzystać z prędkości SSD.
Kaspar

1
To, co osobiście robię, to: /homedla rzeczy, które korzystają z prędkości, i rzeczy, które MUSZĄ być w /hometym, konfiguruję inne dyski twarde, aby były montowane przy rozruchu w określonych miejscach docelowych ( /media/username/1TB and /media/username/2TB) W tych folderach umieszczam wszystkie inne rzeczy. Na przykład na 1 TB mam folder Pobrane; Usunąłem ~/Downloadsfolder i umieściłem dowiązanie symboliczne z tego do mojego na dysku 1 TB.
Mitch

Ale czy zobaczysz nowy folder pobierania w nautilusie tak jak teraz?
Kaspar

Tak! Oto zdjęcie w Thunar (menedżer plików xubuntu
Mitch


7

Mam dysk SSD o pojemności 128 GB. Mam 20 GB na / rzeczy, których naprawdę potrzebuję (zarówno Gnome, jak i Unity oraz kilka gier, kilka serwerów db itp.)

W twoim przypadku umieściłem zarówno / i / home na dysku SSD, ale umieściłbym poszczególne duże foldery jako projekty, filmy i zdjęcia na dysku twardym.

Zaletą przechowywania wszystkich dokumentów na dysku SSD jest to, że otwierają się one w niecałą sekundę. Bardzo dobrze.

Edycja: Jeśli faktycznie utworzysz / home / media i umieścisz go na dysku twardym, możesz go skonfigurować, aby wszyscy użytkownicy twojego komputera (oprócz gościa) mieli do niego dostęp. To jest bardzo przydatne.


1
Zobacz także askubuntu.com/questions/282831/…, aby dowiedzieć się, jak przechowywać /homena dysku SSD i tworzyć miękkie linki do folderów z dużymi plikami na dysku twardym.
user68186,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.