Użyj zaktualizowanej wersji Firefoksa


8

Korzystałem z Firefox 28.0 na Ubuntu 14.04. Poszedłem więc na stronę firefox i pobrałem najnowszą wersję firefox. Następnie wyodrębniłem i uruchomiłem Firefoksa. Jednak kiedy wpisuję Firefox w polu wyszukiwania i otwieram go, nadal otwiera starszą wersję? Co muszę zrobić, aby odzwierciedlić zmiany?


Firefox 31 jest dostępny w repozytoriach, a wersje kompilacji Aurora i Nightly są dostępne w PPA. Skorzystaj z nich, aby zainstalować Firefoksa.
muru

Czy można w jakiś sposób skierować firefoxa na wyodrębniony plik zamiast uaktualnienia?
user2578666

Tak. Edytuj /usr/share/applications/firefox.desktopi zmień Execlinię, aby wskazywała na Firefoksa.
muru

Odpowiedzi:


8

Jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję Firefoksa, możesz wykonać następujące czynności w terminalu:

Najpierw użyj polecenia update, aby zaktualizować informacje o pakiecie systemu:

sudo apt-get update

Następnie użyj polecenia instalacji, aby zaktualizować Firefoksa do najnowszej wersji:

sudo apt-get install firefox

Możesz także użyć polecenia upgrade ( sudo apt-get upgrade), ale tylko jeśli chcesz zaktualizować wszystkie aktualnie zainstalowane pakiety oprogramowania.


2
sudo apt-get updateMasz rozkazy w niewłaściwy sposób ... aktualizuje listy pakietów (i trzeba je najpierw uruchomić), a następnie uruchamiaszsudo apt-get upgrade...
Wilf

1
Kiedy sudo apt-get install firefoxotrzymam informację, że mam najnowszą wersję, ale moja wersja to 42. Jak to wyjaśnić?
Pavel

@PavelK: To oznacza najnowszą wersję dostępną w repozytoriach ubuntu wer. 42. Cokolwiek poza tym można zainstalować przy użyciu PPA lub pobrać / wydzielić archiwum.
Fr0zenFyr

cześć. z powodu pewnych okoliczności chcę zaktualizować TYLKO Firefoksa i nic więcej w moim systemie Linux. czy te polecenia aktualizują cokolwiek innego. szczególnie powinienem unikać aktualizacji czegokolwiek związanego z moim rdzeniem systemu. Nie jestem nawet pewien, czy połączenie z Internetem automatycznie aktualizuje coś, na przykład aktualizacje systemu Windows.?!
eulerleibniz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.