Ustawianie katalogu roboczego


13

Chcę utworzyć ikonę szybkiego uruchamiania dla MATLAB, ale nie uruchomi się, jeśli katalog roboczy nie jest taki sam jak katalog, w którym znajduje się plik wykonywalny. Czy mogę określić katalog roboczy w „Custom Application Launcher”?

Niestandardowy program uruchamiający

Odpowiedzi:


16

Możesz ustawić katalog roboczy natywnie, ale z jakiegoś powodu nie jest on obsługiwany w interfejsie użytkownika. Sam plik źródłowy .desktop obsługuje Pathklucz „katalogu roboczego do uruchomienia programu” (patrz specyfikacja ), o ile program uruchamiający jest typu „Aplikacja”.

Więc po prostu otworzyć plik .desktop w edytorze tekstu (jeśli masz problem ze znalezieniem go, można stworzyć wyrzutnię na pulpicie i go znaleźć w ~/Desktop, a następnie przenieść go później), i dodaj linię na końcu, który mówi Path=YOUR_PATH.


Niesamowity. Nie mogę uwierzyć, że Gnome brakuje tego w interfejsie użytkownika. Masz pomysł, jeśli jest widoczny w najnowszych wersjach gnome?
user1338062,

1
Nie sądzę, aby został dodany, i tak naprawdę myślę, że najnowsze wersje gnome porzuciły opcję „Utwórz program uruchamiający aplikacje”. Polecam github.com/MicahCarrick/desktop-entry-editor jako zamiennik.
Mu Mind

8

Zmień polecenie na to (oczywiście zastępując poprawne ścieżki):

bash -c "cd /path/to/directory && /path/to/directory/executable"

Ten rodzaj zadziałał, ale dopiero po ustawieniu Type na „Application in Terminal”. Z jakiegoś powodu nie działa, jeśli jest to tylko aplikacja.
sashoalm

@satuon Strange, może to coś specyficznego dla MATLAB-a.
Isaiah

@satuon: czy możesz spróbować użyć /bin/shzamiast sh? Być może to wtedy działa
Lekensteyn

@sashoalm (lepiej późno niż nigdy) musisz określić opcję -desktop, jeśli nie chcesz uruchamiać jej z terminala. mathworks.com/help/matlab/ref/matlablinux.html
aiao
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.