ImportError: Brak modułu o nazwie gtk


9

po klęsce kilka godzin temu udało mi się uzyskać działający pulpit po użyciu kabla Ethernet isudo apt-get install ubuntu-desktop

Ale teraz, kiedy próbuję uruchomić centrum oprogramowania Ubuntu z CLI, to właśnie to dostaję

rick@Abigail:~$ sudo software-center 
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/software-center", line 34, in <module>
    import gtk
ImportError: No module named gtk

Wszelkie domysły, jak to naprawić. Brakuje również pola wyszukiwania w synaptic. Ma to coś wspólnego z modułem o nazwie axi. Myślę, że oba są ze sobą powiązane.

Odpowiedzi:


11
sudo apt-get install python-gtk2

powinien to naprawić. Są to wiązania Pythona dla GTK, który jest pakietem graficznym używanym do budowy GUI dla centrum oprogramowania.

axi to coś zupełnie innego, spróbuj pisać

sudo apt-get install afnix

do terminala i sprawdź, czy to naprawi.


Ponownie zainstalowałem kilka pakietów Pythona, teraz centrum oprogramowania działa, ale Afnix nie rozwiązał problemu Axi. Nie ma tam paska wyszukiwania, który powinien znajdować się na górze
Rick_2047,

Kiedy mówisz „To ma coś wspólnego z modułem o nazwie axi.”, Co konkretnie ci to mówi? Czy uruchamianie sudo synapticz wiersza poleceń powoduje generowanie błędów lub ostrzeżeń dotyczących axi? Edytuj szczegółowe pytanie ze szczegółami.
John Lyon

1
Teraz działa, przeinstalowałem wszystko, co związane z axi.
Rick_2047

3
Nadal pojawia się komunikat „ImportError: No module o nazwie gtk” podczas działania fslint-gui, mimo że mam zainstalowane python-gtk2 i python-gtk2-dev. Propozycje? (Dostaję również błąd w interpretatorze Pythona).
Steve Kroon

3
@ SteveKroon dzieje się tak zwykle, jeśli używasz wielu wersji Pythona na tym samym komputerze - może być konieczne ręczne zainstalowanie Python-gtk dla wersji Pythona, z którą masz problem. Jeśli nadal masz problemy, otwórz kolejne pytanie, ponieważ uważam, że to inny problem.
John Lyon,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.