Formatowanie FAT32


8

Właśnie zanurzyłem się w świecie Ubuntu, skacząc z Windows 7 na Ubuntu 14.04. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem, bardzo mi się podoba. Jednak właśnie wpadłem na nieoczekiwany problem; Mam odtwarzacz LG DVD z obsługą USB, którego używam do oglądania filmów. Problem polega na tym, że odtwarzacz nie odczytuje już plików na moim dysku USB, mówi, że w ogóle nie ma plików. Ten problem zacząłem pojawiać się po ponownym sformatowaniu dysku USB za pomocą FAT32 w Ubuntu.

Czy Windows FAT32 różni się od Ubuntu? Musi tak być, chociaż nie powinno, ponieważ odtwarzacz nie jest już w stanie odczytać plików (ani partycji?).

Czy istnieje narzędzie / narzędzie Ubuntu, które pozwoli mi wykonać „format Windows FAT32”?

Naprawdę chciałbym zatrzymać Ubuntu, ale nie będę w stanie, jeśli nie będę mógł uruchomić mojego pendrive'a na moim odtwarzaczu DVD. JAKIEKOLWIEK sugestie, chłopaki?

Z góry dziękuje za twoją pomoc?


Nie, FAT32 to FAT32, bez względu na to, skąd go sformatujesz. Czy jesteś pewien, że sformatowałeś partycję dysku jako FAT32?
dobey,

1
Jakiego polecenia użyłeś do sformatowania dysku USB w systemie Ubuntu?
Mark Plotnick

1
Zrobiłem to najpierw za pomocą narzędzia Dyski, a następnie spróbowałem z Gparted.
Onyxx,

Tak dobey, przyznaję, że niewiele wiem o Ubuntu (jeszcze), ale jestem w 100% pewien, że był to FAT32.
Onyxx,

Odpowiedzi:


11

Cóż, to co najmniej dziwne. Domyślam się, że system operacyjny twojego telewizora ma dodatkowe wymagania poza FAT32. Na przykład system Windows XP ma ograniczenia dotyczące rozmiaru klastra, liczby klastrów i rozmiaru partycji podczas uruchamiania z partycji FAT32 (REF) . Być może twój telewizor nie lubi wielkości alokacji? Jeśli to nie to, to nie wiem: P. Powinieneś sprawdzić, jakiego rozmiaru alokacji używasz podczas formatowania w systemie Windows, a następnie użyć tego samego rozmiaru alokacji podczas formatowania za pomocą Ubuntu.

Formatuj z określonym rozmiarem klastra:

Kroki:

  1. W swoim terminalu wpisz „ sudo mkdosfs /dev/DISKANDPARTITION -s 16 -F 32”.

Spowoduje to sformatowanie całego urządzenia jako VFAT32 z wielkością przydziału 4096 bajtów, która jest zwykle używana przez system Windows. Jeśli chcesz dostosować rozmiar, po prostu zamień „16” na wymagany numer. Większość dysków używa wielkości sektora 512 bajtów, z wyjątkiem nowoczesnych dysków 4K ( REF ). 16 x 512 bajtów = 4096 bajtów. Musisz zastąpić /dev/DISKANDPARTITIONprawidłowe urządzenie i partycję (coś w stylu /dev/sdb1).

Dodatkowe informacje:

VFAT:

VFAT to rozszerzenie systemu plików FAT, które dodaje obsługę długich nazw plików ( REF ); systemy, które nie obsługują VFAT, ale obsługują podstawową wersję FAT, będą mogły odczytać partycję za pomocą podstawowej wersji FAT ( REF ). VFAT jest najczęściej niewłaściwie używany w odniesieniu do FAT32, ale można go zastosować do dowolnej wersji FAT. Pliki zapisane na partycji VFAT będą miały 2 nazwy plików: krótką nazwę do odczytu w FAT i długą nazwę do odczytu w VFAT ( REF ). Jeśli nazwa pliku zostanie zmieniona podczas uzyskiwania dostępu w ramach obsługi FAT, wówczas długa nazwa zostanie utracona ( REF). VFAT realizuje to drugie imię, dzieląc długą nazwę na katalogi; w lokalizacjach, które mają maksymalny limit folderów, możesz poważnie ograniczyć liczbę plików, które możesz utworzyć w tym katalogu ( REF ). Skrócona nazwa składa się z pierwszych sześciu znaków długiej nazwy pliku, tyldy i liczby ( REF ). VFAT jest domyślnie używany zarówno w systemie Windows 7, jak i Ubuntu 14.04 podczas tworzenia partycji FAT32.

Rozmiar przydziału:

Rozmiar przydziału, zwany także rozmiarem klastra, jest metodą grupowania sektorów w obrębie partycji; sektory tworzą klaster. Dyski mają określoną liczbę sektorów, a sektory mają określony rozmiar danych, zwykle 512 bajtów ( REF). Możesz myśleć o klastrze jak o pudełku. W tym polu można zapisać pojedynczy plik lub jego część. Nie można zapisać więcej niż 1 plik w klastrze. Z tego powodu ostatni klaster użyty w serii do zapisania pliku będzie miał wolne miejsce, którego system nie może wykorzystać do niczego innego. Ilość zmarnowanego miejsca będzie zależeć od wielkości pliku i wielkości klastra. Na przykład mały plik 1 KB zapisany w klastrze 64 KB spowoduje utratę 63 KB miejsca na dysku twardym. Rozmiary klastrów będą również miały wpływ na szybkość zapisu, ponieważ wypełnienie większej liczby klastrów zajmuje więcej czasu. Podczas przechowywania dużych plików lepiej jest użyć dużego rozmiaru klastra, a podczas przechowywania małych plików lepiej mieć mały rozmiar klastra. Większość ludzi potrzebuje równowagi, która pochyla się w kierunku małych rozmiarów gromady. Ponieważ dyski mają tylko określoną liczbę sektorów,


Pozwól mi trochę podnieść twoje ego ... Jesteś cholernym geniuszem! Na tym świecie nie ma nikogo i mam na myśli ŻADNEGO na tym świecie, który wie tyle samo co ty. Jesteś Ubuntu G ... OK, na razie wystarczy. Poważnie stary, wielkie dzięki! Używam tego polecenia, które mi dałeś, skopiowałem pliki na dysk USB, włożyłem je do odtwarzacza DVD i zadziałało. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Onyxx,

@Onyxx Z przyjemnością pomogę :)
proszę usunąć mnie

1
16 x 512 bajtów = 8192 bajtów
Carlo Bertuccini
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.