Ubuntu 14.04 Google Chrome uszkodzony [zamknięty]


8

Korzystam z systemu Ubuntu 14.04, a Chrome wydaje się zepsuty bez wyjścia.

Bawiłem się flagami wiersza poleceń i aktywowałem coś, czego nie chciałem. Wyłączyłem go i ponownie uruchomiłem przeglądarkę, ale potem zaczęło się następujące zachowanie:

Chciałbym kliknąć ikonę „Google Chrome” w programie uruchamiającym Unity, ale mimo tego, że tam była, inna ikona Chrome pojawiła się na dole programu uruchamiającego (zachowanie ikon niepowiązanych programów uruchomionych). Nie tylko to, ale druga ikona nie miałaby odpowiedniego menu kliknięcia prawym przyciskiem myszy, a także jej „nazwa” (po najechaniu kursorem na ikonę) to karta, którą otworzyłem, gdy wszystko się zepsuło! Oto zrzut ekranu ilustrujący to zachowanie:

Dlaczego miałby mi to zrobić !?

Spójrz na tytuł paska menu i tytuł ikony w programie uruchamiającym i zauważ, że ikona chromowania jest już przypięta.

Jak to naprawić? Jest to coś, co naprawdę mnie wkurza, a nawet zasługuje na ponowną instalację.

Próbowałem już apt-get purgego, jak również usunąć ~/.config/google-chromefoldery. Nic tego nie zmieniło.

Dzięki


Mam ten sam problem. Dla mnie stało się to po spojrzeniu na odchodzeniu dokumentacji w przeglądarce przy użyciu coś jak godoc -http=:6060(chyba)
panmari


Sugeruję zgłoszenie błędu w Google Chrome. Ponieważ jest to aplikacja strony trzeciej, będziesz musiał złożyć w Google. Możesz także wypróbować ich fora - productforums.google.com/forum/#!categories/chrome
Panther

Czy przeniesienie konfiguracji Chrome pomaga? (co oznacza, że ​​wszelkie wprowadzone ustawienia należy przenieść) - Możesz to zrobić, uruchamiając mv ~/.config/google-chrome ~/.config/google-chrome-backup.
Wilf

Cześć, stary. Rozwiązałem również problem z odpowiedzią Steve W. Ale czy udało ci się ustalić przyczynę tego problemu?
SarpSTA

Odpowiedzi:


8

Szukałem trochę dalej i okazało się to tematu i po postępując zgodnie z instrukcjami, aby usunąć plik .desktop ma przywrócone do oryginalnego menu prawego przycisku myszy.

Ubuntu 14.04 / Chrome-stable


2
Problem polega na tym, że istnieją dwa pliki .desktop dla chrome, jeden w drugim /usr/share/applications/google-chrome.desktop, w drugim ~/.local/share/applications/google-chrome-stable.desktop. Usunięcie tego drugiego rozwiązało problem.
panmari,

Dzięki rozwiązany problem z tytułem ikony. Jeśli masz podobny problem z chromem, plik jest ~/.local/share/applications/chromium-browser.desktop.
PeterM,

1

Ikona stacji dokującej Chrome jest rozmazana i ma niską rozdzielczość

Ta odpowiedź może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, chociaż wydaje się, że jest odpowiedzią na inny problem. Mam taki sam problem jak ty i to pomaga mi go rozwiązać.

Przepraszam, nie nauczyłem się dobrze angielskiego :(


Skończyło się na przejściu na używanie pakietu google-chrome-beta, więc działa teraz, chociaż teraz używam wersji beta chrome: P
Aristides

Mój problem pojawił się, kiedy kliknąłem przycisk restartu buttom po zmianie flag chrome. Nie wiem, dlaczego ... To się wydarzyło w podstawowej wersji OS i oficjalnej edycji Ubuntu.
Jack W

To zadziałało dla mnie, chociaż „fałszywe hasło” nadal pozostaje w jedności i można je znaleźć za pomocą wyszukiwania na desce rozdzielczej.
panmari,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.