BŁĄD: nie można ustawić konfiguracji CRTC 64


8

Pracowałem nad Ubuntu 12.04, programując OpenGL i problem polegał na tym, że musiałem użyć nvidii prime (tutaj laptopa), a następnie przenieść ją na podwójny monitor, który nie był obsługiwany.

Zmęczyło mnie nieużywanie drugiego monitora, dlatego zainstalowałem Ubuntu 14.04 na innej partycji (gdzie nvidia prime powinna być w pełni obsługiwana). Wszystko działa dobrze, ponieważ mogę skompilować moje pliki OpenGL itp. W związku z tym podczas uruchamiania po ponownym uruchomieniu pojawia się błąd:

could not set the configuration for CRTC 64

I wtedy monitory wydają się być wybredne. Chociaż mogę resetować monitor za każdym razem, gdy się loguję, chciałbym go naprawić raz. Jedyne, co znalazłem w Internecie, to usunięcie monitora, .xmlktóry niczego nie rozwiązuje, ale usuwa konfigurację.

Czy jest jakaś rada, aby rozwiązać ten problem?

PS : Mogę ustawić monitor bez problemu w ustawieniach ekranu, ale jeśli otworzę ustawienia nvidii, pokazuje tylko jeden monitor o rozmiarze 3840x1080, a nie dwa 1920x1080.Odpowiedzi:


1

Uruchamianie Ubuntu 14.04 z kartą ATI Radeon. Zrobiłem to, aby pozbyć się tego problemu. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

sudo apt-get install linux-headers-generic
sudo apt-get --reinstall install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates
sudo reboot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.