Jak sprawić, by klawisze multimedialne klawiatury działały globalnie z VLC?


27

Moja klawiatura ma klawisze multimedialne i działają globalnie na Unity z Banshee, ale nie z VLC, gdy skupia się inna aplikacja.

Jak mam to naprawić?


1
Wystarczy ponownie uruchomić VLC, aby ustawienia zaczęły obowiązywać!
Woeitg

Odpowiedzi:


25

Miałem podobny problem i problem polegał na tym, że Gnome przechwytuje klawisze multimediów, zanim dotrą do VLC. Aby to naprawić, możesz przejść do „System-> Preferencje-> Skróty klawiaturowe”

Tam zobaczysz nagłówek o nazwie dźwięk (w razie potrzeby rozwiń) i usuń stamtąd kombinacje klawiszy w VLC (możesz je wyłączyć, klikając element, a następnie naciskając klawisz Backspace).

Jedyny problem polega na tym, że wszelkie inne aplikacje korzystające z wbudowanej obsługi Gnome nie będą działać z kluczami multimediów, chyba że dodasz je ponownie (co z kolei powoduje ponowne uszkodzenie VLC)


Nie wiem dlaczego, ale miałem również o ponowne uruchomienie komputera, aby go rozpoznać klucze globalne,
Jader Dias

2
Dla mnie wystarczyło zrestartować VLC.
Bombe

Ponownie podkreślając, musisz USUNĄĆ powiązania. I to NIE są preferencje VLC, to ustawienia klawiatury systemu operacyjnego. Więcej pełnych
Sridhar Sarnobat

12

VLC zawiera konfigurowalne definicje skrótów. Aby uzyskać dostęp do menu skrótów, otwórz Narzędzia -> Preferencje -> Klawisze skrótów :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Klucz do danej akcji można ustalić, klikając linię między Wyczyść a Zastosuj . Następnie pojawia się okno z prośbą o nową kombinację klawiszy. Naciśnij Zastosuj, aby je zapisać.

Ta procedura działa dobrze ze standardowymi klawiszami klawiatury. Jednak w zależności od układu klawiatury klawisze multimedialne mogą nie zostać poprawnie rozpoznane ( błąd 419795 , obsługa Videolan , Videolan w systemie Ubuntu 10.10 )


3
Niestety to nie wystarczy, gdy GNOME nadal przechwytuje te klucze. Musisz je wyłączyć w ustawieniach systemu.
Bombe

Ustawiłbym go na „globalny” zamiast „skrótów klawiszowych”, więc nadal mogę grać / pauzować spacją wewnątrz VLC. Następnie, jak powiedział @Bombe, również wyłącz klucze w ustawieniach systemu.
Václav Pavlík

1
I ponownie uruchom VLC
Michal Kováč

7

Używam Ubuntu 14.04 (64-bit) i VLC 2.1.5

W VLC przejdź do Narzędzia> Preferencje> Klawisze skrótów . Znajdziesz trzy kolumny Action, HotKey, Global .

Zobacz obraz przesłany przez użytkownika Takkat .

Kliknij kolumnę Globalny [Obok kolumny HotKey ] odpowiadającą poszukiwanej akcji , wprowadź kombinację klawiszy multimediów i kliknij Zapisz .

Uruchom ponownie VLC.


jest to poprawna odpowiedź na pytanie, ponieważ nie ma wpływu na inne aplikacje - uprzywilejowana odpowiedź to ustawienia systemowe.

jedno dziwactwo, musiałem rozbroić akcję w skrócie systemowym Ubuntu, następnie ustawić globalny shurtcut vlc, jak powiedział Fazil, a następnie ponownie ustawić skrót systemowy Ubuntu.
Bernardo Kyotoku

6

Jedyne obejście, jakie mogłem wymyślić, to dodanie modyfikatora klawisza, np. Naciśnij i Altprzytrzymaj klawisz multimediów. W ten sposób kombinacja klawiszy różni się od tego, co zostało przechwycone przez GNOME, dlatego symuluje efekt użycia klawisza multimedialnego do sterowania VLC.

Użyłem tego tylko do odtwarzania / pauzy (więc klucz to Alt+ XF86AudioPlay, coś takiego; w VLC pokazuje się jako Alt+ „Media Play Pause”).


1

Oto zaktualizowana odpowiedź dla Ubuntu 13.10 przy użyciu odtwarzacza multimedialnego VLC 2.0.8 :

W Ubuntu wybierz Ustawienia systemowe> Klawiatura> Skróty> Dźwięk i multimedia

Wyłącz kombinacje klawiszy, które chcesz w VLC (klikając element i naciskając klawisz Backspace).

W VLC przejdź do Narzędzia> Preferencje> Klawisze skrótów

Ustaw kombinacje klawiszy, które wcześniej wyłączałeś, na akcję VLC w globalnej.

Następnie możesz cofnąć skrót klawiaturowy dla systemu Ubuntu, aby inne aplikacje korzystające z wbudowanej obsługi Gnome działały. Jednak gdy VLC jest uruchomione, VLC ma pierwszeństwo przed innymi aplikacjami.

EDYCJA: może być konieczne ponowne uruchomienie VLC, aby nowe skróty klawiszowe zostały zaktualizowane.


0

Udało mi się to, pobierając skróty klawiszowe w centrum oprogramowania. Przeszukuję skróty w centrum oprogramowania i pokazuje się. Mówi, że jest demonem Hotkeys dla twojej klawiatury internetowej / multimedialnej w X.

Najpierw go pobieram, a potem musiałem wyłączyć skróty systemowe, niż ustawić skróty w VLC, w końcu włączam skróty systemowe. Mogę pauzować, grać i przeskakiwać z klawiaturą nawet przy minimalizacji VLC.


1
@alip, Czy możesz dodać kroki lub zrzut ekranu i pomóc nam lepiej zrozumieć.
devav2

0

Jeśli masz Google Music z zainstalowanym rozszerzeniem Google Chrome, spowoduje to również przechwycenie klawiszy multimediów. Musiałem wyłączyć rozszerzenie Google Music, a następnie VLC zauważyło moje klawisze multimedialne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.