Dlaczego propozycja natty sugeruje uaktualnienie do wersji beta przeglądarki Firefox?


22

Cóż, dzisiaj załadowałem menedżera aktualizacji i chce on zastąpić Firefoksa 4.0.1 5.0beta5. Aby sprawdzić dwukrotnie, wystrzeliłem apt-cache policy firefoxi oto :

 5.0~b5+build1+nobinonly-0ubuntu0.11.04.1 0
    500 http://gb.archive.ubuntu.com/ubuntu/ natty-proposed/main amd64 Packages

Nigdy nie wiedziałem, że Ubuntu aktualizuje przeglądarkę w ten sposób, w połowie wydania. Zwłaszcza nie do wersji beta.

Czy ktoś wie, co dzieje się za kulisami? Dlaczego Natty aktualizuje swoją przeglądarkę do nowej głównej wersji?

Odpowiedzi:


28

Firefox 5.0 to tylko kolejna regularna aktualizacja zabezpieczeń dla użytkowników 4.0.1, zaplanowana na 21 czerwca. Jednak ze względu na nowy model wydania Firefoksa musimy jednocześnie zaktualizować tłumaczenia Firefoksa (i zrobimy to w przypadku wszystkich przyszłych aktualizacji bezpieczeństwa Firefox). Oznacza to, że musimy także dostarczyć zaktualizowane pakiety językowe-xx- * wraz z aktualizacją Firefox 5.0.

Aby się na to przygotować, dzielimy tłumaczenia Firefoksa na główne pakiety językowe w tym samym czasie, co wydanie 5.0. Oznacza to, że w przyszłości nie będziemy musieli odpowiadać na wszystkie pakiety językowe w celu aktualizacji zabezpieczeń Firefoksa (wiąże się to z dość znaczną karą za kontrolę jakości). Z powodu tego podziału opakowań i ponieważ nowe pakiety językowe zawierają zaktualizowane tłumaczenia dla wszystkich innych aplikacji (eksportowanych z Launchpada), muszą one zostać poddane rozszerzonym testom w trybie proponowanym przez natty, zanim udostępnimy je wszystkim 21 czerwca. Jednak ich testowanie zależy również od nowo wyodrębnionych pakietów tłumaczeń Firefox istniejących w natty-proponowanym (w przeciwnym razie relacje między pakietami nie będą zadowalające dla testerów pakietów językowych).

Podjęliśmy decyzję o przesłaniu bieżącej wersji beta do proponowanej przez natty, ponieważ jeśli poczekamy na kompilację wersji, zanim zaczniemy testować pakiety językowe w proponowanej przez natty, będziemy musieli opóźnić następną aktualizację zabezpieczeń. Pamiętaj, że obecna wersja beta jest w rzeczywistości bardziej wersją RC niż beta (jest to ostatnia planowana wersja beta przed kompilacją ostatecznego wydania i prawdopodobnie nie zmieni się od teraz do 21 czerwca)

Nie planujemy opublikować wersji beta wszystkim użytkownikom - zostanie ona usunięta 21 czerwca, kiedy opublikujemy ostateczną wersję 5.0 dla natty-security i natty-updates. Pamiętaj, że natty-proponowane jest repozytorium opt-in, w którym przesyłamy pakiety do testowania aktualizacji stabilnych wersji, zanim opublikujemy je wszystkim użytkownikom.


3

Wersja ostateczna Firefoksa 5 jest zaplanowana na 21 czerwca, a wkrótce będzie to kolejna stabilna wersja.

Ta szalona zmiana wersji jest prawdopodobnie spowodowana przez Chromium / Chrome, który lubi podskakiwać numer wersji co miesiąc.

Nowe funkcje można śledzić na Mozilla Wiki: Funkcje / Śledzenie wersji dla Firefoksa 5


1
Ale dlaczego Ubuntu Natty otrzymuje aktualizację? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wydane wersje Ubuntu otrzymują aktualizacje zabezpieczeń tylko do momentu, gdy stara wersja nie będzie już obsługiwana.
Oli

3
5.0 to tylko zwykła aktualizacja zabezpieczeń dla użytkowników 4.0.1. W nowym modelu wydania dostępna jest tylko jedna obsługiwana gałąź wydania stabilnego, a Ubuntu będzie śledzić to w celu aktualizacji. Nie ma już wielu obsługiwanych gałęzi wydań, jakie mieliśmy w przeszłości
Chris Coulson,

1
@ Oli ♦: natty-proponowane . Ktoś (ty?) Musiał skonfigurować system, aby jawnie zezwolić na to repozytorium, domyślnie nie jest włączone. Zobacz także: help.ubuntu.com/community/UbuntuUpdates (który wyraźnie ostrzega, że ​​„Włączenie proponowanego repozytorium aktualizacji może
uszkodzić

1
Nie spodziewam się, że ta aktualizacja złamie czyjś system :)
Chris Coulson,

@Piskvor natty-proponuje ma przestrzegać tych samych „zasad”, co główne repozytorium. Dotyczy rzeczy, które zostaną wkrótce wydane jako odpowiednie aktualizacje, a nie jakiejś piekielnej strefy skórzanej, w której losowe rzeczy ulegają znacznym awariom. Co ja nie rozumiem, dlaczego FF5 zbliża się do Natty, która jak już wyjaśniono Chris, to jak to jest technicznie aktualizacja zabezpieczeń.
Oli
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.