Ubuntu 14.04, wyświetla się tylko tapeta i kursor myszy


8

Uaktualniłem do Ubuntu 14.04 tygodni temu, to była nowa instalacja. I jak zwykle zainstalowany, narzędzie do dostosowywania Unity, niektóre motywy, Chrome, Zaćmienie itp.

Dzisiaj, grając z narzędziem do ulepszania Unity , przez pomyłkę przestawiłem okno na wyłączanie i nie ma problemu. Po realizacji tego, co zrobiłem zmieniłem go na raz, a następnie na pasku tytułu wszystkich okien na pasku stanu (zgadywanie, że to się nazywa), a wyrzutnia zniknął. Teraz został mi kursor myszy i okno narzędzia do dostosowywania Unity, bez paska tytułowego. Myślałem, że konieczne jest ponowne uruchomienie, ale niestety nie ma opcji zamykania, a ponadto klawiatura nie działała, ani przycisk wyłączania sprzętu. Więc nacisnąłem przycisk resetowania.

Po przyziemnym ponownym uruchomieniu przywitała mnie tapeta i kursor myszy, poruszające się, to wszystko. Wszędzie szukałem działającego rozwiązania, znalazłem pewne rozwiązania w samym AskUbuntu, ale tam, gdzie był używany cały stary i wymagany terminal, ale ponieważ moja klawiatura nie działa, brak dostępu do terminala. Więc pytanie oczywiście nie jest publikacją, przynajmniej IMHO.

Pracowałem też nad projektem Androida i nie otrzymałem kopii zapasowych, więc nie będę iść na czystą instalację, bo inaczej zacznę płakać, widząc, jak moje tygodnie pracy są usuwane, proszę o wszelkie rozwiązania.


1
Niech Bóg ci pomoże!
Naveen

Niektórzy, spoza świata geniusz, odpowiedzieli na pytanie, a skrót Ctrl + alt + f2 zadziałał! Myślałem, że klawiatura nie działa! Podczas wykonywania tych kroków nie wiem, dlaczego usunął odpowiedzi i nie wiem, dlaczego odświeżyłem stronę. Boże, chcę tę odpowiedź z powrotem! @Naveen oznaczył cię tagiem, pomóż, gdyby to był on.
Abhishek Verma

Odpowiedzi:


8

Pozwala zresetować pulpit

Naciśnij Ctrl + ALT + F2. Otrzymasz pełny ekran Terminal. Zaloguj się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła.

Następnie wykonaj następujące polecenia w kolejności:

rm -r ~/.config  
rm -r ~/.compiz  
sudo restart lightdm 

Hah, kiedy po raz pierwszy przeczytałem twoją odpowiedź, miałem prosić o trzecie urządzenie wejściowe do wprowadzenia skrótu. Ale, co zaskakujące, zadziałało, dzięki.
Abhishek Verma

Właśnie zapomniałem, że wspomniałeś, że twoja klawiatura działa. Więc go usunąłem: D LOL
Naveen

Masz na myśli, nie działa : /
Abhishek Verma

o tak, przepraszam: v
Naveen


-1

Zalogowałem się w Ubuntu jako gość i mogłem zobaczyć wszystkie menu i skróty. Wydaje mi się, że przyczyną problemu jest niewłaściwy plik konfiguracyjny, więc mvwszystkie pliki i katalogi patrzą na „.” do katalogu tymczasowego i ponownie uruchomił system.

Teraz działa. Żadne inne rozwiązanie nie działało dla mnie.


1
jest to niewskazane, ponieważ spowoduje usunięcie wszystkich lokalnych plików konfiguracyjnych, w tym twojego .bashrc. Spróbuj kolejno przeszukiwać mvpliki / katalogi, aby zidentyfikować winowajcę i przywrócić pozostałe
Zanna

Naprawdę nie rm plik konfiguracyjny i Ubuntu vim działają dobrze, jeśli ich brakuje .bashrc. Po rozwiązaniu problemu możesz skopiować .bashrcplik do lokalizacji źródłowej.
user2988194
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.