Zapobieganie ustawianiu głośności przez light-locker na 100%


13

Mam 14.04 z XFCE.

Po zablokowaniu ekranu wydaje się, że wycisza głośność systemu (a może po prostu wyciszyć coś z zablokowanej sesji?).

Po ponownym zalogowaniu wolumin jest resetowany do 100%. To boli mnie w uszy!

Jak mogę przestać robić light-locker?


Mam ten sam problem. Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem, możesz chcieć wyłączyć lightlocker i użyć innego mechanizmu blokującego, takiego jak i3lock. Po wyłączeniu lightlockera utwórz skrypt powłoki /usr/local/bin/xflock4i uruchom go i3lock.
jeremija

Odpowiedzi:


0

Na Xubuntu 16.04 wygląda na to, że zamyka uruchomione aplikacje. Nie to, że coś wycisza, ale całkowicie go wyłącza. Nie wiem, czy 14.04 xfce zawiera GUI sesji i uruchamiania, które ma 16.04, czy nie, ale w 16.04 jest pole wyboru, aby automatycznie zapisać sesję. Myślę, że może użyć innej szafki, ponieważ moja używa jednej o nazwie LightDM GTK + Ustawienia Greeter

W każdym razie ten link pokazuje pole dla 16.04, które moim zdaniem zachowałoby twoje ustawienia, sesja w ogóle. GUI sesji i uruchamiania Może się różnić w 14, ale możesz go znaleźć i zainstalować w GUI oprogramowania. Wyobrażam sobie, że istnieje takie ustawienie, jeśli nie masz tego GUI.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.