System Ubuntu 14.04 zawiesza się po zainstalowaniu modułu pam dla klienta ldap z intel_rapl: nie znaleziono prawidłowych domen rapl w pakiecie 0


8

Używam VMWare Workstation 10.0.2 na hoście Windows 8.1. Zainstalowałem Ubuntu Server 14.04 jako maszynę wirtualną. Wszystko dziala. Wszystkie aktualizacje, aktualizacje i aktualizacje są instalowane. Następnie wykonałem tę procedurę, aby połączyć się z moim serwerem LDAP.

Po ponownym uruchomieniu systemu zawiesza się z następującym błędem na ekranie terminala:

intel_rapl: no valid rapl domains found in package 0

Widziałem wcześniej błąd na tym forum, jednak nie był on nachalny i można go było złagodzić, dodając paevm = "TRUE"do konfiguracji vmx maszyny wirtualnej. Próbowałem tego, ale bez żadnych rezultatów. Zobacz tę poprawkę .

Jak mogę uzyskać, aby klient pam ldap działał na Ubuntu 14.04?


dla mnie to samo; czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie tego problemu?
talha06

1
Tak, zrobiłem. Myślałem, że po długim czasie nadal się uruchamia. Powinieneś poszukać pliku konfiguracyjnego w /etc/modprobe.d. W tym pliku musisz dodać blacklist paevm. Nie mam już konfiguracji, więc nie mogę zweryfikować.
Martijn Burger

Rozumiem, szukam tego. Dziekuję za odpowiedź!
talha06

Dodaj odpowiedź i / lub zamknij pytanie.
AB

Odpowiedzi:


3

System nie zawiesza się. Poczekaj kilka minut, a rozruch będzie kontynuowany. Po uruchomieniu w systemie edytuj swój /etc/modprobe.d/blacklist.confi dodaj blacklist paevmdo dolnej części pliku.


Wczoraj musiałem czekać co najmniej 20 minut z błędem intel_rapl na wyświetlaczu, zaraz po „włączeniu” mojej maszyny wirtualnej. (Chociaż moje okoliczności były inne. To była nowa maszyna wirtualna, z właśnie zainstalowanym Ubuntu 16.04, po raz pierwszy uruchomionym ponownie). Błąd pojawił się w pomarańczowym tekście na czarnym ekranie. Oczywiście 20 minut jest niedopuszczalne. Ale w moim przypadku stało się to tylko raz. Od tego czasu próbowałem go odtworzyć i nie udało mi się. Chciałbym więc powtórzyć radę, aby poczekać (po raz pierwszy tak się stanie).
Peter Ford

2

Naprawiłem to, dodając te trzy linie na końcu /etc/modprobe.d/blacklist.confpliku:

  • czarna lista intel_rapl
  • umieść na czarnej liście nazwę modułu
  • czarna lista i2c_piix4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.