Opróżnianie kolejki powiadomień-osd?


13

Używam wersji 11.04, Classic, a czasami powiadomienia po prostu się nakładają, np. Kiedy otwieram thunderbirda, loguję się do empatii i zaczynam odtwarzać moją muzykę naraz. Widzę wiadomości wyskakujące przez 15 minut lub dłużej. Wiki Ubuntu o powiadomieniach wspomina o zapobieganiu powodziom . Dlaczego nie jest stosowany w tym przypadku? Ten przelew / powódź nie nastąpił w 10.04.

Próbowałem zabić i zrestartować proces powiadomień-osd, ale potem nowe powiadomienia nie pojawiają się. Menu Me rozłącza się i muszę się wylogować, aby wszystko było w porządku.

Czy to błąd? Jak opróżnić kolejkę? Czy istnieje jakieś obejście?

EDYCJA: Udało mi się zrobić zrzut ekranu. A teraz nagle wiadomości przestały się pojawiać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Nie wiem, jak dokładnie działa „ochrona przeciwpowodziowa”, ale 15 minut wiadomości brzmi, jakby te aplikacje poważnie nadużywały systemu powiadomień ...
JanC

W podobnym kontekście mam to z wyróżnieniami XChat („Alerty”), które są kierowane do powiadomień-osd, a w przypadku niektórych masowych wyróżnień po prostu piętrzą się.
Ward Muylaert

Mmm, rozumiem to z Empatią ... Jeśli mam zbyt entuzjastycznego partnera, będę na zawsze otrzymywać powiadomienia.
Alex Stevens

Odpowiedzi:


4

Artykuł na Wiki, o którym wspomniałeś, nie jest obecnie zaimplementowaną specyfikacją - jest to sugerowany przewodnik dla programistów funkcji, które powinny zostać zaimplementowane, oraz sposobu ich implementacji.

Jest to specyfikacja projektu dla Powiadom OSD. Jeśli jesteś programistą i szukasz porady na temat kompatybilności swojego oprogramowania z funkcją Notify OSD, zobacz Wskazówki dotyczące rozwoju aplikacji. Ta specyfikacja zawiera pewne problemy, które nie zostały jeszcze rozwiązane. Twoja opinia jest mile widziana w NotifyOSD / Komentarze.

Prawdopodobnie zostanie to zaimplementowane w przyszłości, na razie ciężko będzie, gdy kolejka się zapełni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.