Jak zsynchronizować muzykę z moim Androidem z Clementine?


8

Używam Gnome Flashback z Ubuntu 14.04. Kiedy podłączam urządzenie Android 4.4 przez USB, łączy się ono za pomocą MTP, aw Nautilusie wygląda to tak:

Urządzenie z Androidem

Na razie w porządku. W Clementine pojawia się w sekcji Urządzenia, podobnie jak:

Clementine otwiera system Android

Po dwukrotnym kliknięciu powoduje to:

Aktualizacja Clementine

... a potem kończy się tak:

Utwory na Androida 0

Co wszystko wydaje się obiecujące. Tak naprawdę mam tam wiele piosenek, które już dawno skopiowałem za pomocą Banshee, ale nie będę się sprzeciwiał Clementine za to, że ich nie widziała. Może chce mieć własne foldery lub coś takiego.

W każdym razie od tego momentu nie mogę znaleźć żadnej opcji synchronizacji list odtwarzania lub kopiowania muzyki na urządzenie. Kliknąłem prawym przyciskiem myszy na wszystko i przeglądałem wszystkie menu, jakie mogłem znaleźć. Próbowałem przeciągać i upuszczać. Nic nie działa.

Frustrujące jest to, że gdy wyszukuję w Google informacje na temat kopiowania muzyki z Clementine na Androida, otrzymuję wiele hitów na temat uzyskiwania lub używania aplikacji do zdalnego sterowania Clementine na Androida.

Jak mogę zsynchronizować Clementine i moje urządzenie z Androidem?

Odpowiedzi:


4

Nie jestem pewien, dlaczego Clementine na początku nie znajduje utworów, ale i tak mogę przenieść muzykę:

Kliknij utwór prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj na urządzenie ...”, może to chwilę potrwać, ale działa, przynajmniej dla mnie (zobaczysz wskaźnik postępu z napisem „Organizowanie plików ...” podczas odtwarzania sterownica).

Przy okazji moim urządzeniem jest Nexus 4 z Androidem KitKat i używam Clementine 1.2.3.

Clementine Sync


1
Dziękuję za tę odpowiedź. Jednak szukałem sposobu na zsynchronizowanie całych bibliotek i list odtwarzania, jak to możliwe w przypadku Banshee, nie musiałem obsługiwać jednego utworu na raz.
PYTAJĄCY

Nie jestem pewien co do całej biblioteki, ale chciałbym Ctrl + A, a następnie Skopiować na urządzenie, aby zsynchronizować całą listę odtwarzania.
Mahdi

2
To skopiowałoby wszystkie pliki z tej listy odtwarzania, ale wtedy musiałbym to zrobić dla każdej listy odtwarzania, a następnie czy nie stworzyłoby to duplikatów plików?
PYTAJĄCY

@Questioner Możesz „Kopiować na urządzenie ...”, klikając elementy prawym przyciskiem myszy na karcie Biblioteka. Dzięki temu możesz kopiować albumy, wykonawców, listy odtwarzania itp.
wjandrea
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.