powiadomienie-wysyłanie nie działa 14.04, ale powiadomienia o głośności i jasności działają


8

Szukałem tutaj i przeglądałem przez ponad godzinę, ale nie jestem bliżej rozwiązania, więc proszę bardzo.

zacznijmy od zabijania /usr/lib/x86_64-linux-gnu/notify-osd.

Następnie robię notify-send "foo"i to pojawia się ponownie, ale nic nie pokazuje. Zabij go ponownie, ale następnie zmień głośność lub jasność, a pojawi się ponownie i pojawi się powiadomienie .

Próbowałem również użyć biblioteki pynotify w Pythonie, i DISPLAY=:0sztuczka, na wszelki wypadek, ale to nie robi różnicy.

Sprawdziłem, czy demon powiadomień nie jest zainstalowany, i ponownie zainstalowałem libnotify-bin i libnotify4. Dane wyjściowe dpkg -l | grep -i notifyto

gir1.2-notify-0.7  
libnotify-bin  
libnotify4:amd64
notify-osd
notify-osd-icons
python-notify

To jest na dość świeżej instalacji 14.04, bez szczególnych modów.

Nie mam pojęcia, co dalej.

Jeśli to zrobisz, proszę głośno! :-)

Edytuj :

Widzę, że nie wyjaśniłem tego, kiedy opublikowałem to pytanie, ale jest to sporadyczny problem. Powiadomienia przestają działać lub zaczynają działać pozornie samodzielnie. Nie byłem w stanie dostrzec wzoru. Nic oczywistego.

Próbowałem wszystkich standardowych procedur czyszczenia i ponownej instalacji, ale to nie miało znaczenia.

Mam małe podejrzenie, że moja konfiguracja wideo może mieć z tym coś wspólnego, ponieważ mam kartę Nvidia optimus, której nie byłem w stanie skonfigurować w sposób zadowalający, mimo że dość się starałem. Być może, jeśli zostanie użyta jakaś funkcja komponowania „cukierków”, a ta funkcja nie jest niezawodna, może to wyjaśniać zachowanie, które widzę.


Nie mam takiego problemu 14.04. Wygląda na to, że czegoś brakuje. Możesz spróbować ponownie zainstalować powiadomienie-osd.
Khurshid Alam

Odpowiedzi:


10

FWIW, sprawdziłem pod kątem mojej instalacji Ubuntu 14.04 (wersja 64-bitowa) i mam to samo dpkg...wyjście, co masz, oraz kilka innych instalowanych aplikacji.

Spróbuj, notify-send "summary" "body"a także --urgency=criticalsprawdź, czy ma to jakikolwiek efekt. Ten ostatni działa, gdy notify-sendjest tłumiony, ponieważ odtwarzany jest film.

W przeciwnym razie zainstaluj może zewnętrzny wskaźnik, który ma powiadomienia i sprawdź, czy to działa.

Znaleziono komentarz do tego pytania:

Spróbuj wyczyścić demona powiadomień: sudo apt-get purge notification-daemonnastępnie spróbuj apt-get autoremove. Upewnij się, że notify-osdjest zainstalowany: sudo apt-get install --reinstall notify-osdi uruchom ponownie.


10
--urgency = krytyczny robi dla mnie różnicę. Nie wiem, gdzie mogę zmienić poziom akceptowanego powiadomienia.
dkinzer

3
--urgency = krytyczne działa również dla mnie! Wreszcie wskazówka do tajemnicy.
user284445,

mam związany problem w dniu 14.04. powiadomienie pokazuje mi wiele zdarzeń, ale nie zmienia jasności. jak mogę to naprawić?
ViBE,

--urgency = krytyczny również działa dla mnie. Myślę, że problemem jest odtwarzanie wideo. na niekrytycznych poziomach pilności powiadomienia nie są wyświetlane, gdy odtwarzany jest dowolny rodzaj wideo. nawet moja muzyka na youtube w tle: /
xeddo

--urgency = krytyczny działa idealnie. Jak powiedział xeddo, wydaje się, że ma to związek z odtwarzaniem wideo, ponieważ powiadomienie-wysyłanie bez opcji --urgency =rytyczny nie wydaje się wyświetlać powiadomień podczas odtwarzania wideo z YouTube.
aurelio123
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.