Jak wyszukiwać w innym języku niż język systemowy?


8

Mój system Ubuntu jest zainstalowany w języku włoskim, więc kiedy szukam w Dash, otrzymuję wyniki z włoskiej wersji Wikipedii. Powiedzmy jednak, że potrzebuję więcej informacji na ten temat i wiem, że angielska wersja Wikipedii jest bardziej wyczerpująca.

Jak mogę uzyskać z Dash wyniki z angielskiej Wikipedii zamiast włoskiej?


W starszej wersji niektórych obiektywów (wersje Ubuntu przed 14.04) możliwe było ustawienie języka z odpowiednim kodem przed wyszukiwanymi terminami. Na przykład, jeśli chcę wyszukać „Linux” po francusku, mógłbym wpisać „! Fr Linux”, niemieckiego „! De Linux” i tak dalej. Teraz w Ubuntu 14.04 ta składnia już nie działa.
Vosaxalo

Odpowiedzi:


1

W terminalu wpisz:

gksu gedit /usr/share/libtranslate/services.xml

Element listy

W pliku pogrub ten wiersz kodu w sekcji Google pliku gedit.

<language to="it" tag="en"/> `

Kiedy spojrzałem na gedit, język, który chcesz zmienić, wygląda następująco „*”, więc nadal musisz zmienić tę część na „to”, ale reszta jest dla ciebie zrobiona.

Następnie uruchom ponownie tłumacz języka z myślnika. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie gnome-translate. Następnie wypróbuj ten kod:echo"Hope this helps. Good luck." | translate-bin -s google -f it -t en.


Cześć, nie jestem pewien, czy poprawnie zrozumiałem twoją radę. W moim systemie zainstalowałem już język angielski (obowiązkowy) i język włoski (jest to język aktywny na moim pulpicie). Jeśli szukam za pomocą Dasha, wyniki pochodzą z włoskiej Wikipedii, ponieważ jest to aktywny język na moim pulpicie. Jeśli sugerujesz tymczasowe ustawienie języka angielskiego, aby wykonać pojedyncze wyszukiwanie w Dash, nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Nie chcę zmieniać całego interfejsu pulpitu, aby wyszukiwać w Dash w innym języku.
Vosaxalo

@ Vosaxalo, Ok może masz rację. Będę nadal próbował badać ten temat i dam ci znać, jeśli coś znajdę.
BJsgoodlife

Nie musisz w pełni zmieniać języka, szuka języka z LC_MESSAGES w kodzie, w przeciwnym razie działałoby to tak. Chciałbym przeczytać Twój post i link wcześniej.
No Time

1

Nie jestem pewien, jak głęboko chcesz się w to zagłębić, ale dam ci szansę na odpowiedź.

Wydaje się, że szybkim i nieprzyzwoitym sposobem zmiany wyszukiwania byłaby tymczasowa zmiana ustawień regionalnych wiadomości.

Z terminala (przed użyciem obiektywu i gdy jest uniesiony):

LC_MESSAGES=en_US.UTF-8

Zamknij terminal i powinien wrócić do ustawień domyślnych.

Lub przed aplikacją (jeśli chcesz uruchomić obiektyw z linii poleceń).

Patrzyłem na kod źródłowy „__ init __.py” dla rzeczywistej soczewki (został napisany w pythonie) są dwie linie, które sprawdzają twoje ustawienia regionalne, pobierają je z systemu, ale nie jestem pewien, co musisz zmienić, aby ustawić na wiele języków. Chwyta ustawienia regionalne, aby określić, którą wikipedię (en, fr, de, it itd.) przeszukać.

Więcej informacji poniżej, które mogą być pomocne

(z „__ init __.py” w pakiecie soczewek)


locale.setlocale(locale.LC_MESSAGES, '') loc = locale.getlocale(locale.LC_MESSAGES)[0].split("_")[0]

(linia 28 i 29)


wiki= http://%s.wikipedia.org % (loc)

(linia 31)


(Wyjaśnienie kodu: ustawienia regionalne są sprawdzane z LC_MESSAGES w systemie, są umieszczane w zmiennej o nazwie (loc), która jest następnie dzielona w celu pobrania pierwszej części kodu języka (coś w rodzaju „en_US.UTF-8” ) dla języka angielskiego wynikiem byłoby „en”, francuski „fr” itp. Następnie pobiera tę zmienną i umieszcza ją w% s w zmiennej wiki przed .wikipedia.org)

Wygląda na to, że twórcą obiektywu była prawdopodobnie osoba, która napisała ten wpis w sekcji dla programistów. (kod wygląda tak samo)

Jeśli chcesz na stałe napisać język, wygląda na to, że możesz to zrobić.

Możesz stworzyć niestandardowy obiektyw dla Wikipedii i zmienić ustawienia regionalne (lub mieć wiele ustawień regionalnych, jeśli chcesz go w jakiś sposób zaprogramować)

http://developer.ubuntu.com/2012/04/how-to-create-a-wikipedia-unity-lens-for-ubuntu/

Następnie należy ponownie uruchomić, aby zmiany zostały wprowadzone.


Dziękuję za wyjaśnienie. Próbowałem ustawić LC_MESSAGES w terminalu. Następnie, trzymając terminal otwarty, przeszukałem Dash, ale to nie działa. Nadal mam wyniki z włoskiej Wikipedii.
Vosaxalo

Co więcej, zakres wikipedii jest tylko przykładem, ale szukałem „globalnego” rozwiązania, aby tymczasowo zmienić język w Dash. Nurkowanie w kodzie nie jest rozwiązaniem „przyjaznym dla użytkownika”. W tym momencie przypuszczam, że prawdziwe rozwiązanie nie istnieje i być może może to być nowa funkcjonalność dla Unity Dash w przyszłości. Dziękuję wam wszystkim.
Vosaxalo

1

Pomysł: dodaj Wikipedię (en) do listy wyszukiwarek Firefox: przejdź do https://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page, a następnie kliknij małą strzałkę na liście rozwijanej wyszukiwarek i wybierz Add "Wikipedia (en)".
Przepraszamy, ta odpowiedź może rozszerzyć wyszukiwanie tylko na Wikipedię (en), a nie na wszystkie źródła w języku angielskim. Jeśli działa, możesz dodać w ten sam sposób dowolną inną zlokalizowaną wyszukiwarkę.

Co więcej, uważam, że musisz mieć zainstalowane i aktywowane wtyczki Firefox Ubuntu. W ogóle nie jestem pewien, jak wyłączam / usuwam wszystkie elementy integracji internetowej z soczewkami jedności.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.