Ukryj pasek tytułu w Gnome 3.12


8

Mam Ubuntu 14.04 i Gnome 3.12 (używając ciemnego motywu), aw niektórych aplikacjach mam teraz duży, biały pasek tytułu.

Jak mogę usunąć pasek tytułowy aplikacji? W gnome 3.10 użyłem wygaszacza pikseli z rozszerzeniem powłoki gnome, ale teraz te rozszerzenia są nieaktualne.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jeśli chcesz usunąć paski tytułu dla zmaksymalizowanych okien, możesz użyć drugiej metody . Nie zostanie on jednak usunięty w przypadku okien z dekoracjami po stronie klienta.
X4lldux

Odpowiedzi:


4

Rozwiązałem to za pomocą Maximusa .

W przypadku nowszych wersji gnome (> 3.8) może być konieczna edycja metadata.json w celu dopasowania do tego żądania ściągnięcia i ręcznego zainstalowania rozszerzenia. Instrukcje przeniesiono ze strony głównej maximus z kilkoma zmianami:

hg clone ssh://hg@bitbucket.org/mathematicalcoffee/maximus-gnome-shell-extension
hg up gnome3.4 # or `stable` if on GNOME 3.2
cd maximus-gnome-shell-extension
# NOW OPEN AND EDIT THE OUTDATED metadata.json FILE. See link above.
make # <-- VERY IMPORTANT
cp -r maximus@mathematical.coffee.gmail.com ~/.local/share/gnome-shell/extensions
# enable maximus if you haven't already:
gnome-shell-extension-tool -e maximus@mathematical.coffee.gmail.com
Restart gnome-shell.

1
Istnieje również to rozszerzenie , które najwyraźniej będzie działać z wersją 3.12.
Wilf

3

Witamy w cudownym świecie przymusowych dekoracji po stronie klienta Gnome 3.12. CSD są zakodowane na stałe w GTK 3.12, jedynym sposobem na ich pozbycie się jest obniżenie wersji GTK do wersji 3.10.


Hmmm ... no cóż, mam zainstalowane motywy, które przynajmniej zmieniają kolor paska tytułowego, ale wydaje mi się, że nie mogę uzyskać tego kodu działającego w Adwaita lub Adwaita bez granic, by być bardziej precyzyjnym. Jakieś pomysły? Chcę tylko, aby pasek tytułu był czarny.
Costa

Właściwie korzystam z wersji 3.10. Myślę, że: ii libgtk-3-0: amd64 3.10.8-0ubuntu1 amd64 GTK + biblioteka graficznego interfejsu użytkownika ii libgtk2.0-0: amd64 2.24.23-0ubuntu1 amd64 GTK + biblioteka graficznego interfejsu użytkownika
Costa1

Jak sugerowano alb3rtano0012, należy pobrać Tweak Tool aka. „Ustawienia zaawansowane” [Dostosuj zaawansowane ustawienia GNOME 3], które pozwalają wybrać inny window theme, pasujący do ogólnego ciemnego motywu GTK +.

Ponieważ nie jest jeszcze uwzględniony w repozytoriach 14.04, możesz go zainstalować w następujący sposób:

  1. Otwórz okno terminala.
  2. Wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij Enter.

sudo apt-get install unity-tweak-tool gnome-tweak-tool

Źródło: Zainstaluj narzędzia dostosowujące w Ubuntu 14.04 | Przewodnik 01

wprowadź opis zdjęcia tutaj

GNOME Tweak Tool pozwala na dostosowanie kilku zaawansowanych opcji GNOME, których nie można skonfigurować w centrum sterowania gnome. Obejmuje to między innymi:

  • czcionki używane w elementach interfejsu użytkownika i pasku tytułu
  • podpowiedzi i aliasy czcionek
  • alternatywne motywy interfejsu użytkownika
  • zmiany w zachowaniu zarządzania oknami
  • zachowanie przy zamkniętej pokrywie laptopa
  • ikony pulpitu menedżera plików
  • ikony w menu i przyciskach

1
Nie sądzę, żeby zmiana motywu okna działała. Nie zainstalowałem niestandardowych motywów, ale nie działa ono z domyślnymi wstępnie zainstalowanymi. Czy możesz podać działający przykład, jak to zrobić.
Aditya

Jak zastosować / zmienić domyślne motywy i co dokładnie nie działa? Przydałoby się trochę więcej informacji. Zawsze możesz edytować swoje pytanie i dodać więcej informacji. Czy wypróbowałeś już moją sugestię w odpowiedzi i to też nie zadziałało ?!
v2r

1
Czy to naprawdę działało dla ciebie? Nie dostarczyłeś zrzutu ekranu pokazującego, gdzie ukryty jest pasek tytułu. Twoja odpowiedź nie jest odpowiedzią, a jedynie wskazówką, która może zadziałać w twoim przekonaniu. BTW, nie jestem OP tego pytania.
Aditya

1
Narzędzie Tweak zmienia tylko ustawienia gtk3, ale niektóre aplikacje, np. Firefox, Sublime Text 3, działają na gtk2. Istnieją opcje, choć wciąż szukam czegoś, co działa w wersji 3.12. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz askubuntu.com/questions/337018/… , plus.google.com/+RoiMMrNucky/posts/KsybAs8Htgc , bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=151846
Rasmus

Zmiana motywu okna zgodnie z sugestią w Tweak Tool będzie działać, chociaż będzie wyglądać, jakby nie działał, dopóki nie uruchomisz ponownie GNOME. Alt + F2, aby otworzyć wiersz polecenia, a następnie wpisz „r” i naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to ponowne uruchomienie GNOME, a tym samym aktywację CSD tego motywu. Numix jest doskonałym przykładem tego działania.
Michael Tunnell,

1

Jeśli przeczytasz ten samouczek z WebUpd8, będziesz mógł ręcznie wprowadzić te zmiany. - http://www.webupd8.org/2011/05/how-to-remove-maximized-windows.html

Postępuj zgodnie z instrukcjami dla metody nr 2.

Uwaga - Metoda nr 1 nie jest już utrzymywana, więc nie jest już istotna, ale Metoda nr 2 nadal działa.

Dzieje się tak, jeśli chcesz całkowicie usunąć pasek tytułowy, jeśli chcesz połączyć pasek tytułowy z motywem, bardziej odpowiednie jest rozwiązanie @ v2r.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.