Po powrocie ze stanu wstrzymania klawiatura i mysz nie reagują [zamknięte]


8

Mam 64-bitowy Ubuntu 14.04 na Dell Inspiron-3537. Po wznowieniu z trybu zawieszenia zabiera mnie ekran logowania, a ja nie jestem w stanie przesunąć kursora i nie działają żadne klawisze skrótu ani „ctrl + alt + f1”. Próbowałem sudo pm-suspend i po wznowieniu przenosi mnie na pulpit i tym razem jestem w stanie przesunąć kursor, ale znowu nic nie będzie działać. Sterowniki graficzne są zainstalowane.


To brzmi jak błąd. Powinieneś spróbować debugować jądro (instalując jądra 12.04, 14.04 i jądro główne), aby sprawdzić, gdzie występuje problem. Jest miły przewodnik na wiki wiki.ubuntu.com/DebuggingKernelSuspend
Braiam

Niedawno zainstalowałem Ubuntu 14.04.1 i zawieszenie działało do pierwszych aktualizacji, próbowałem zmienić sterownik grafiki z fglrx na xserver-xorg, ale to nie działało. Postępowałem zgodnie z instrukcjami w wiki.ubuntu: zwróć uwagę, że polecenie „dmesg> dmesg.txt” nie działało, więc właśnie użyłem „dmesg” i otrzymałem to: paste.ubuntu.com/8394298 wiersz 19 mówi „GHES: HEST to nie włączone ”, próbowałem znaleźć, co to znaczy, ale nie mogłem tego znaleźć.
shonjo

Tak, jeśli się zepsuje, ponieważ aktualizacja powinna definitywnie zgłosić to jako błąd. Możesz spróbować obniżyć pakiety jeden po drugim, aby dowiedzieć się, który pakiet zepsuł się w twoim systemie, ale niestety to wszystko, co możemy zrobić.
Braiam

Zainstalowałem menedżera pakietów synaptycznych i obniżyłem wersję „pm-utilis”, zawieszenie działa teraz, ale po wznowieniu pojawiają się błędy na czarnym ekranie, zanim zajmie mi to zalogowanie się na ekranie. Oto link do zdjęcia tych błędów. i61.tinypic.com/30m74nr.jpg
shonjo

Tak, zdecydowanie błąd.
Braiam

Odpowiedzi:


1

Miałem dokładnie ten sam problem, zakładam, że używasz jądra nowszego niż 3.12. Zdarzyło mi się to po aktualizacji jądra. Rozwiązaniem jest wypróbowanie innego jądra. Mój został naprawiony przez obniżenie do wersji 3.12. LP powiedział mi, że mogę to naprawić, jeśli zaktualizuję do wersji 3.15, ale nie próbowałem tego.


czy nie ma lepszego rozwiązania niż obniżenie poziomu jądra? za każdym razem, gdy uruchamiasz aktualizację apt-get, istnieje szansa, że ​​jądro zostanie zaktualizowane, dlatego zepsucie tego, co naprawiłeś, nie jest zbyt praktyczne, linux powinien być zawsze aktualizowany
Lynob

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale jeśli jesteś zadowolony z wersji jądra, możesz zablokować wersję z centrum oprogramowania, aby uniemożliwić aktualizację. IMO, o ile jądro działa poprawnie na mojej maszynie, aktualizowałbym jądro ręcznie co cztery lub pięć miesięcy. To nie jest jak ochrona lub aktualizacja oprogramowania.
Moga

Czy możesz mi powiedzieć dokładną wersję swojego obniżonego jądra. Próbowałem z 3.12.14 i 3.15-RC4, oba nie działały. Miałem pewne problemy z 3.15, zainstalowałem go za pomocą kroków z tego linku „ yourownlinux.com/2014/05/… ”, jest też krok, jak go odinstalować i zrobiłem to. Ale po uruchomieniu „uname-r” mówi mi „3.15.0-031500rc4-generic”, jeśli wiesz, jak go całkowicie usunąć. Widzę również to jądro w ustawieniach zaawansowanych podczas uruchamiania. Musiałem tam iść, aby wybrać 3.13 po zawieszeniu zamrażania z 3.15, po prostu nie chciałem uruchomić później
shonjo

jasne, moje jądro to 3.12.5-031205-generic stąd: kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v3.12.5-trusty Jeśli chcesz odinstalować jądro, możesz to zrobić, wyszukując w pakiecie manager, łatwiej jest przeglądać zainstalowane tam jądra. Po tym nadal będziesz widzieć wersję, której używasz, nawet jeśli usunąłeś ją przez „uname -a”, dopóki nie uruchomisz się ponownie.
Moga

Próbowałem z dokładnie tą samą wersją, ale wznawianie po zawieszeniu nadal zawiesza mój komputer. W każdym razie dzięki za próbę pomocy.
shonjo

0

Możesz nacisnąć Ctrl+ Alt+ F1i zalogować się na swoje konto, a następnie wprowadzić:

sudo apt-get update && apt-get install fglrx fglrx-pxpress

... następnie uruchom ponownie. Problem zostanie rozwiązany.


1
nie, zawsze używam tych sterowników i mam problem z zawieszeniem, gdy zawiesza się, zawiesza się, więc twoja odpowiedź jest błędna lub przynajmniej nie zawsze działa
Lynob

0

Prawdopodobnie widzisz ten błąd: Czarny ekran po zalogowaniu od zawieszenia w Xubuntu 14.04 . Spróbuj usunąć light-lockeri light-locker-settingszainstalować, xscreensaveraby rozwiązać problem zawieszania / wznawiania błędów.

źródło


1
Nie widzę czarnego ekranu, przechodzę do ekranu logowania lub na pulpit, jeśli podczas zawieszania wpisuję „pm-suspend”. Jak pamiętam ze starego komputera, powinienem być w stanie wyjść z trybu zawieszenia, naciskając spację na klawiaturze (która używała Ubutnu 13.10). Teraz mogę wyjść tylko przez naciśnięcie przycisku zasilania.
shonjo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.