Jak zainstalować Sopcast Player w Ubuntu 14.04?


Odpowiedzi:


9

Źródło: Maurizio Siagri

W tej chwili nie ma sopcastu na 14.04 na żadnej PPA, ale znalazłem działającą i łatwą do zrozumienia poradę na http://mauriziosiagri.wordpress.com/tag/sopcast/ .

Chociaż jest napisany dla 13.10, działa również dla 14.04.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​najpierw powinieneś zainstalować pythong-glade2, w przeciwnym razie wystąpi drobny błąd, który nie wpłynie na uruchomienie programu - ale będzie denerwujący.

sudo apt-get install python-glade2

Dobrze jest zanotować krok po kroku, co robisz, ponieważ powinieneś mieć problem z instalacją (mam nadzieję, że nie).


Dziękuję Ci. ten przewodnik rozwiązał mój problem. udało mi się go w końcu zainstalować i było dość łatwe. ale nadal mam problemy, ponieważ często się zawiesza, a VLC ulega awarii, gdy tylko ustawię go jako domyślny odtwarzacz. dzięki jeszcze raz rock m8
suli8

Moja Nvidia GT240 - starsza wersja z najnowszym sterownikiem typu open source od xorg-edgers ppa, bardzo dobrze dogaduje się z sopcastem. Prawdopodobnie powinieneś spróbować zaktualizować wszystkie zainteresowane biblioteki X11 i utworzone tam sterowniki ekranu.
mrlamud

To python-glade2nie pythong-glade2.
user1880405

zła pisownia skorygowana. Dzięki użytkownik1880405.
mrlamud

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.