Kamera internetowa Logitech C920 na Ubuntu 14.04 waha się / kotletuje co 3 sekundy


8

Moja kamera internetowa Logitech HD Pro C920 na Ubuntu 14.04 (64-bitowa) działa natychmiast po wyjęciu z pudełka (dzięki UVC, jeśli dobrze rozumiem), wideo i audio są ostre i czyste, ale tylko przez 3 sekundy ... Wideo (audio jest dobrze) waha się lub kotletuje co około 3 sekundy przez około pół sekundy, a następnie biegnie ponownie 3, 4, 5 sekund płynnie i ponownie się waha przez pół sekundy ...

Sprzęt jest w porządku, kamera internetowa nagrywa i odtwarza bez problemu w systemie Windows 7. Mój komputer to czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Q9300 @ 2,50 GHz, 64-bitowy, Grahics Intel G33.

Oto, co dotychczas próbowałem:

  • wypróbowałem różne oprogramowanie do nagrywania: Cheese, przeglądarka wideo GTK UVC, VLC (Media - otwarte urządzenie przechwytujące - kamera wideo)
  • podłączyłem kamerę internetową do różnych portów USB
  • wypróbowałem niższe rozdzielczości i fps
  • czysta ponowna instalacja podwójnego rozruchu (Windows 7, Ubuntu 14.04)
  • wypróbowałem moją kamerę internetową na innym komputerze z systemem Ubuntu 14.04 - ten sam niepewny wynik
  • wypróbowałem inną starszą kamerę internetową (Logitech Quickcam Pro 9000) na moim komputerze - działa płynnie

Pomyślałem, że może to tylko ten specjalny model, który nie działa płynnie na Ubuntu. C920 (w przeciwieństwie do C910) - Cobination Linuksa nie wydaje się być oficjalnie obsługiwany, ale przeszukałem go i znalazłem innych opisujących, jak wspaniale działa ich Logitech C920 na Ubuntu bez konieczności instalowania dodatkowego sterownika lub oprogramowania.

Ponieważ jestem nowy w Ubuntu, może to być również bardzo podstawowy problem z ustawieniami ... Jestem tu całkowicie zagubiony. Czy masz pojęcie, co jeszcze mogę spróbować? Dzięki za radę! ... i cześć wszystkim!

Oto s.th. w przeciwnym razie właśnie próbowałem: Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu są oparte na tym samym systemie podstawowym, ale i tak spróbowałem i zainstalowałem Xubuntu. Wynik jest taki sam, jak oczekiwano: wciąż niepewny.


Hej @clevercus, czy kiedykolwiek to posortowałeś? Wygląda na to, że było w porządku dla tego faceta: arthursucks.com/2014/04/... w dniu 14.04
eggonlegs

Odpowiedzi:


4

Wystąpił ten sam problem, chociaż udało mi się go rozwiązać za pomocą Guvcview. Jak rozumiem, problem polega na tym, że oprogramowanie ponownie koduje i tak już zakodowany strumień wideo H264 z kamery.

Kiedy ustawiłem kodek na „surowy kodek wideo”, otrzymałem krystalicznie czysty obraz bez wahania artefaktu. Tak więc: menu Wideo> Kodek wideo> Dane wejściowe z kamery Raw

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.