Pomieszanie ostrości okna w jedności


13

Lubię ustawiać wysoki poziom zapobiegania skupienia, aby nie mieć jakiejś głupiej, automatycznie uruchamianej aplikacji, która kradnie moje pisanie w środku czegoś innego. Niestety Unity skupia się na prawym oknie, jednocześnie podnosząc nowe. Wiele razy spowodowało to przypadkowe zamknięcie aplikacji, która kontrolowała pasek menu, mimo że znajdował się pod nowym oknem. Czy istnieje sposób, aby zapobiec przebiciu bez skupienia?

Odpowiedzi:


5

Miałem ten sam problem i rozwiązałem go, przechodząc do CCSM> Opcje ogólne> Zachowanie Focus & Raise. Tam wszystko, co zrobiłem, to zmieniłem Poziom Zapobiegania Ostrości na Niski. Teraz, gdy otwieram aplikację za pomocą Dasha, otwiera się ona na górze i jest skupiona.


4

W CCSM, w Opcjach ogólnych, możesz grać z automatycznym przebijaniem i jego opóźnieniem.

Domyślam się, że włączenie automatycznego przebijania i opóźnienie ustawione na 0, utrzyma okno w centrum uwagi, niezależnie od tego.

Muszę przyznać, że trochę się staram zrozumieć dokładnie to, czego chcesz, lub jak to powielić; więc może to być trochę nie na miejscu.


2

Nigdy nie udało mi się tego uruchomić w 11.10, pomimo ulepszenia CCSM i innych wygłupów. Moja ostateczna odpowiedź? Uaktualnij do 12.04; precyzyjnie osiągnął jedność w znacznie lepszej formie na czas pierwszorzędny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.