Jak zainstalować system Windows 7 wraz z Ubuntu 14.04


8

Obecnie używam Ubuntu 14.04 i muszę zainstalować system Windows 7 jako podwójny rozruch (nie VM). Jak mogę to zrobić? Czy powinienem utworzyć partycję z G Parted dla Win7? Potrzebujesz porady od kogoś, kto zrobił to pomyślnie.

Odpowiedzi:


4

Tak, musisz utworzyć osobną partycję NTFS dla Windows i powinna to być Podstawowa (jeśli twój dysk ma tablicę partycji MBR) przez gparted.

Uruchom dysk instalacyjny systemu Windows i wybierz niestandardową opcję, aby zainstalować system Windows na utworzonej partycji NTFS.

Aby utworzyć oddzielną partycję NTFS z /dev/sda1

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Uruchom dysk instalacyjny Ubuntu i kliknij opcję wypróbowania Ubuntu podczas uruchamiania.

 • Otwórz edytor partycji gparted z myślnika. Jeśli program nie jest instalowany domyślnie, uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować gparted.

  sudo apt-get update
  sudo apt-get install gparted
  
 • Upewnij się, że wszystkie partycje są odmontowane. Teraz kliknij /dev/sda1partycję prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zmień rozmiar / Przenieś , aby zmniejszyć jej rozmiar ( rzeczywiste miejsce potrzebne dla systemu Windows ).

 • Po powyższej operacji nieprzydzielone miejsce zostanie utworzone tuż poniżej /dev/sda1

 • Utwórz nową partycję podstawową NTFS z nieprzydzielonego miejsca.


Dziękuję za odpowiedź, ale wygląda na to, że mam inny problem, nie mogę zmienić rozmiaru partycji. Drukuj
Ragnar

Nie mogę zmienić rozmiaru mojej części, proszę o pomoc
user265211,

@ user265211 wejdź tutaj
Avinash Raj,

2

Zrobiłem to, ale z małymi problemami. Zrobiłem więc zmianę rozmiaru z Live CD, działałem idealnie, zainstalowałem Windows 7, a następnie uruchomiłem ponownie. I tutaj napotkałem problem, mój laptop uruchamiał się bezpośrednio do systemu Windows. Więc ponownie wróć do Try Ubuntu i wpisz to na terminalu:

 sudo mount /dev/sda1 /boot 
 sudo apt-get update && sudo apt-get install grub-pc 
 sudo grub-install /dev/sda 
 sudo umount /boot. 

Nie działało idealnie, ale ten samouczek mnie uratował. Teraz mam Ubuntu z podwójnym uruchomieniem i Windows 7 i działa dobrze!


Wiem, że już to zrobiłeś, ale chciałbym to zrobić sam. Czy straciłeś istniejące Ubuntu i konfigurujesz się, czy wszystko jest takie samo? Mam gnome 3 z wieloma powłokami i preferencjami i chciałbym zainstalować system Windows bez utraty mojego istniejącego Ubuntu. Dzięki @Ragnar
Nuno Travado
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.