Jak dostosować położenie okna w Unity, Ubuntu 14.04 w oparciu o nakładający się górny pasek


8

Problem z oknem

Od czasu uaktualnienia do wersji Ubuntu 14.04 od 13.10 będę mieć okna, które będą się otwierać z górnym paskiem okna zasłoniętym przez górny pasek ekranu. Mogę przesunąć okno, gdy jest otwarte, a następnie uzyskać dostęp, ale jest to niewielka niedogodność.

Widziałem kilka historycznych wątków, które wspomniały o menedżerze Compiz, aby to zmienić, ale nie wiedziałem, czy nadal jest to preferowany sposób, czy też jest przestarzały.

Myślę, że problem polega na tym, że okno, które się otwiera, jest zbyt duże, aby mogło być w pełni wyświetlone na ekranie, i zanim system operacyjny wolał umieścić pasek okna tuż pod górnym paskiem. Brakowało mi więcej na dole, ale mogłem łatwo uzyskać dostęp do paska, aby zamknąć okno. Teraz wydaje się, że dzieli różnicę i umieszcza okno w środku z nieco zasłoniętym u góry i na dole. Brakuje mi paska u góry i nie widzę też dolnej części okna.

Dzięki!

Edycja: wysłano zrzut ekranu dotyczący problemu.

Odpowiedzi:


12

Najlepsze obejście, jakie wymyśliłem, to:

  • Zainstaluj compizconfig-settings-managerz centrum oprogramowania
  • Uruchom compizconfig-settings-manager
  • Przejdź do umieszczania okien
  • Idź do naprawy zakładki Windows
  • Utwórz nowy (okna ze stałymi pozycjami)
  • Pozycja okna: class = "program ładujący się w złej pozycji"
  • X = 65
  • Y = 55

Następnie zamknij

Powtórz w razie potrzeby dla wszystkich programów powodujących problemy i dostosuj Xi Yna podstawie wyrzutni i skalowania panelu. jakiś czas trzeba zrestartować, aby ustawienie zaczęło obowiązywać.

mam nadzieję, że to pomaga na zdrowie! Whitaar


To zadziałało dla mnie. Skończyło się na tym, że miałem Y na 308, co idealnie zrównało go z górnym paskiem. Dzięki!
lgoolsby

2

Też mam ten sam problem. Uniknąłem tego, używając skrótu Alt+, Left Mouse Clickaby przesunąć okno.


1
Jak zauważył autor pytania, że ​​może przesunąć okno, gdy jest już otwarte, powiedziałbym, że jest już świadomy tej funkcji, ale wciąż szuka sposobu, aby temu zapobiec.
Adaephon

To jest poprawne. Przeniesienie okna po jego otwarciu jest możliwe. @ Mecio, czy używasz również Ubuntu 14.04? Jeśli tak, jaki jest twój adapter graficzny? Mój laptop korzysta z karty mobilnej Intel Ivybridge. Jeśli masz podobny adapter, może to być coś specyficznego. Jeśli nie, może to być gdzieś ogólne ustawienie w Ubuntu.
lgoolsby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.