Ubuntu 14.04 nie uruchamia się po aktualizacji z 12.04 zainstalowanej w systemie Windows 8.1


8

Mam Ubuntu 12.04 zainstalowany jak aplikacja w Windows 8.1 (Ubuntu 12.04 pozwala na instalację jak aplikacja w Windows 8.1 i można go usunąć, gdy nie jest już potrzebny z Panelu sterowania). Zwykle, aby wybrać system operacyjny uruchamiany po uruchomieniu laptopa, możesz wybrać system Windows 8.1 i Ubuntu po pojawieniu się logo systemu Windows podczas uruchamiania i było to w porządku, dopóki nie dokonałem tej aktualizacji. Teraz, gdy próbuję wybrać Ubuntu, laptop próbuje go uruchomić, ale po tym, gdy wyświetlany jest kolorowy ekran, ekran staje się czarny i pojawiają się następujące komunikaty:

mount: mounting /dev/loop0/ on /root failed : Invalid argument
mount: mounting /dev on /root/dev failed: No such file or directory
mount: mounting /sys on /root/sys failed: No such file or directory
mount: mounting /proc on /root/proc failed: No such file or directory
Target filesystem doesn' t have requested /sbin/init
No init found. Try passing init = bootarg.

BusyBox v1.21.1 (Ubuntu 1:1:21.0-1ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands

(initramfs) _

Nie wiem, co robić po wyświetleniu tego ekranu. Proszę pomóż !


1
Przepraszam, ale nie mogę napisać komentarza, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji ... Jakie jest rzeczywiste ustawienie do edycji /etc/default/grub? Mój ma następujący wiersz GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT = „cichy plusk” czy powinienem po prostu napisać> rw przed tym? Dzięki, Daniel
Kazschuri,

Odpowiedzi:


11

Ja to zrobiłem. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:

  • Gdy Windows pozwala wybrać pomiędzy Windows a Ubuntu, wybierz Ubuntu
  • Kiedy komputer wyjdzie z systemu operacyjnego, ekran wyboru uruchom ponownie komputer i spróbuj uruchomić Ubuntu, przytrzymując klawisz Shift na klawiaturze
  • Następnie pojawi się ekran z Grub (boot loader dla Ubuntu) i będzie prawie pusty. Naciśnij klawisz „e” na klawiaturze (aby załadować polecenia rozruchowe dla Ubuntu)
  • Po naciśnięciu klawisza „e” komputer wyświetli zestaw poleceń, których Grub używa do uruchamiania Ubuntu
  • W tych komendach rozruchowych spróbuj znaleźć wiersz zawierający „ro quiet splash” i zmień słowo „ro” na „rw”. Teraz powinien przeczytać rw quiet splash.
  • Na dole ekranu znajduje się klawisz, który należy nacisnąć, aby uruchomić (dla mnie to CRTL + X lub F10), naciśnij ten klawisz, a Grub uruchomi Ubuntu za pomocą zmodyfikowanych poleceń rozruchowych.

Jednak słowo „rw” nie zostanie zapisane, a przy następnym uruchomieniu będzie to ponownie „ro”, więc musisz edytować plik / etc / default / grub, gdzie znajdziesz te same polecenia rozruchowe, których Grub używa do uruchomienia Ubuntu.

Wpisz sudo gedit /etc/default/grubterminal. Musisz użyć sudo, aby móc edytować plik, który w przeciwnym razie będzie tylko do odczytu. Znajdź linię, która wygląda następująco: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

Zmień to na: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="rw quiet splash"

Teraz zapisz plik i wróć do terminala. Wpisz sudo update-grub. Ubuntu wygeneruje teraz nowy plik /boot/grub/grub.cfg. Można edytować ten plik bezpośrednio, ale zaleca się edycję pliku / etc / default / grub, a następnie wygenerowanie grub.cfg. Jeśli uruchomisz ponownie komputer, powinieneś zauważyć, że uruchamia się ponownie normalnie.


1
Nie zaleca się /boot/grub/grub.cfgbezpośredniej edycji . Zamiast tego edytuj /etc/default/grub(jeszcze łatwiej jest edytować) i uruchom sudo update-grub.
Danatela

@Danatela, w co się zmieniasz /etc/default/grub? roNigdzie nie widzę
Vic

@Vic Myślę, że wystarczy dodać rwwcześniej quiet splash.
Danatela

Ostatnio miałem te same kłopoty. Plik grub, znaleziony powolnie przy użyciu „$ find / -name grub 2> / dev / null”, skończyłem na edycji /boot/grub/menu.lst
hydraulik cyfrowy

Dziękuję za pytanie i odpowiedź. Pomogło mi to wrócić do pracy
Govan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.