Jak mogę zainstalować „zastrzeżone dodatki” offline?


9

Obecnie nie mam dostępu do Internetu w domu, co oznacza, że ​​muszę iść do kawiarni po świeżej instalacji 11.04. Czy ktoś może podać link, w którym mogę uzyskać pakiet .deb (amd64) ubuntu-restricted-extrasdla 11.04?Jak powiedzieli inni, jest to metapakiet, co oznacza, że ​​pobiera około tuzina zależnych pakietów. Jeśli jednak zorientujesz się, który składnik dodatków z ograniczeniami chcesz zainstalować (Flash? Odtwarzanie MP3?), Ktoś może podać link do poszczególnych pakietów.
Wesley Rice

Ponieważ jest to metapakiet, a co ważniejsze, ponieważ niektóre pakiety zainstalowane jako zależności ubuntu-restricted-extras same w sobie nie zapewniają rzeczywistego oprogramowania, a raczej zawierają skrypty do jego pobrania , nie jest to duplikat tego pytania .
Eliah Kagan,

Odpowiedzi:


8

Pobranie samego ubuntu-restricted-extraspakietu nie pomoże ci bardzo. W rzeczywistości jest to „meta-pakiet”, tzn. Pakiet bez „prawdziwej” treści, ale z listą zależności. To dlatego jego rozmiar jest tak mały.

Podczas próby instalacji sprawdza zależności i pobiera je oraz instaluje. A to kilkadziesiąt megabajtów.

Więc jeśli chcesz mieć pełną instalację offline, sugeruję to:

  • Przejdź do dowolnego komputera z Internetem i skorzystaj z sesji Live CD / USB Ubuntu. (więc masz czysty system operacyjny bez zainstalowanego dodatkowego pakietu)

  • Otwórz Synaptics (Administracja -> Menedżer pakietów), użyj szybkiego wyszukiwania ubuntu-restricted-extras

  • Na liście kliknij dwukrotnie. W oknie dialogowym kliknij Zaznacz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Kliknij Zastosuj.

  • Wyświetli się okno wszystkich pakietów, które należy zainstalować. to te, które musisz pobrać i zainstalować na swoim komputerze offline.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Albo pobrać je ręcznie lub sprawdzić „Pobieranie plików pakiet tylko” pole. DEB zostaną pobrane do/var/cache/apt/archives

  • Możesz także użyć File -> Generate Package download scriptopcji. Utwórz folder dla skryptu, zapisz go, a następnie uruchom. Wszystkie DEB zostaną pobrane do tego folderu. Skopiuj cały folder na USB / DVD, a następnie użyj File -> Add downloaded packagesopcji na komputerze offline.

I, BARDZO ważne: zarówno komputery offline, jak i online muszą mieć architekturę SAME. (co oznacza 32/64 bity, system operacyjny itp.). Tak więc pakiet pobrany w jednym będzie odpowiedni dla drugiego.


Jest problem, który nie zostanie rozwiązany przez to rozwiązanie: Flashplugin-installer i ttf-mscorefonts-installer potrzebują dostępu do Internetu podczas instalacji, nawet po pobraniu odpowiednich plików pakietów. Ma to na celu obejście głupich ograniczeń prawnych, które nie zezwalają na redystrybucję wtyczki Flash i czcionek Microsoft, nawet jeśli są one bezpłatne. Nie wiem jak to rozwiązać.
Flimm

@Flimm - Jeśli podczas instalacji wymagany jest Internet , nie ma rozwiązania .DEB dla jego problemu. Zrobiłoby to tylko rozpakowanie-edycja-przepakowanie. (nie jest to nielegalne, ponieważ nie będziesz redystrybuować nowego pakietu, po prostu zainstaluj go samodzielnie). W każdym razie 100% instalacja i konserwacja oprogramowania offline w świecie Linuksa to przede wszystkim ideał baaaaaaad. Jest to zły habi ... brawo, „dziedziczenie” po Windows, które czekam na niedługo. O wiele lepiej jest, gdy system operacyjny wybiera właściwe strony oparte na zależnościach, architekturze itp. I instaluje wszystkie automatycznie ...
MestreLion

Znalazłem sposób na rozwiązanie tego. Jest to trochę skomplikowane, więc opublikowałem rozwiązanie jako osobne pytanie i odpowiedź: askubuntu.com/questions/46664/…
Flimm,

4

haha, w Indonezji, które mają wolne połączenie, to pierwsza rzecz, którą robimy. Wystarczy pobrać stąd

a także, jeśli chcesz zainstalować niektóre aplikacje z repozytorium i nie masz połączenia, ale znajomy lub ktoś je ma, po prostu wpisz tutaj, co chcesz pobrać, a link pojawi się ze wszystkimi zależnościami


2

Jeśli masz połączenie z Internetem na innym komputerze (lub zawsze możesz wypróbować bibliotekę), zawsze możesz pobrać wymagane pakiety .deb gstreamer i umieścić je na dysku flash. Następnie podłącz dysk flash do komputera bez internetu i zainstaluj.


Jest to metapakiet, więc bezpośrednie kopiowanie .deb nie wystarczy, aby to zrobić
Tachyons

@tachyons Ach, zupełnie o tym zapomniałem. Naprawiłem post.
Thomas Boxley,

2

Zakładam, że masz połączenie internetowe, z którego możesz skorzystać, ale nie tylko na komputerze Ubuntu.

Wypróbuj Apt-Offline: http://www.debian-administration.org/article/Offline_Package_Management_for_APT

Artykuł o ograniczonych formatach w dokumentacji społeczności może pomóc Ci znaleźć to, czego potrzebujesz: https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats

Nigdy nie próbowałem, apt-offline, ale kiedy mój komputer z Ubuntu był bez połączenia z Internetem, skorzystałem z obejścia takiego jak ten, aby pobrać pakiety gdzie indziej: http://ershadk.wordpress.com/2010/06/13/how -to-download-deb-packages-for-offline-installation-2 /


1

Możesz użyć instalatora offline wykonanego przez hacktolive.org


1

Spróbuj uruchomić sudo aptitude download ubuntu-restricted-extrasna innym systemie Ubuntu 11.04. Powinien pobrać pakiet .deb zawierający wszystkie potrzebne zależności. Alternatywnie możesz także użyć APTonCD.


Zobacz mój komentarz do tej odpowiedzi .
Flimm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.