Problemy z myszą i zogniskowaniem okna Ubuntu 14.04


11

Właśnie zainstalowałem dziś Ubuntu 14.04 i mam ten dziwny problem z aktywowaniem myszy i okna.

Nie mogę kliknąć żadnej ikony Unity Launcher. Co więcej, nie mogę kliknąć nieostrych okien, aby przenieść je na przód. To nie działa

Nie wiem, jak lepiej to wytłumaczyć. Z pozoru losowo mogę kliknąć coś w oknie. Nie mogę nawet kliknąć przycisku „X”, aby zamknąć lub paska tytułu, aby przez większość czasu przesuwać okno. Co powoduje takie zachowanie?

Naprawdę chcę zacząć używać Ubuntu jako mojego głównego pulpitu, ale zawsze miałem takie dziwne problemy, kiedy testowałem wydanie. Na maszynie wirtualnej nie mam problemów, ale po prawdziwej instalacji mam problemy.

Edycja: Więcej informacji, moja mysz to mysz do gier USB RAT5. Nie dlatego, że myślę, że to mysz fizyczna się zepsuła ... a wskaźnik się nie zawiesza lub nic. Po prostu przez większość czasu nic nie mogę kliknąć.


Dokładnie to samo dzieje się w 15.04 z moją przewodową myszą AZZA (nigdy nie kupuj tej marki!). Ponowne uruchomienie pomaga. Dziwne, że jeśli przy odrobinie szczęścia uda mi się przejść do Ustawień myszy, rozpozna moje kliknięcie i przewijanie przycisków myszy, ale nie mogę zamknąć okna ani kliknąć gdziekolwiek indziej!
jvriesem,

Problem również z niektórymi panelami dotykowymi.
nsandersen

Odpowiedzi:


7

Więc ciągle się rozglądałem, a problemem wydaje się być rodzaj myszy, którą mam. Znalazłem wątek na forach Ubuntu przez użytkownika z podobną myszą, który miał problem, który brzmiał jak mój. W wątku zaproponowano (utworzenie i) edycję plików /etc/X11/xorg.conf za pomocą:

Section "InputClass"
    Identifier "Mouse Remap"
    MatchProduct "Saitek Cyborg R.A.T.5 Mouse"
    MatchDevicePath "/dev/input/event*"
    Option "ButtonMapping" "1 2 3 4 5 6 7 2 9 10 11 12 0 0 0"
EndSection

A potem ponownie uruchomiłem komputer.

Mam mysz do gier RAT5, a użycie z wątku ma mysz do gier RAT7. Minął dzień odkąd wdrożyłem poprawkę i nie było żadnych problemów. Nie zadałem sobie trudu, aby dowiedzieć się, dlaczego był to błąd, ale wiem, że powyższa konfiguracja go naprawiła.

Wątek: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2152976


1
/ ect / ... powinien być / etc / ... (nie mogłem zaktualizować tylko 1 znaku, (minimum 6)).
Rudger,

1

Przywiodło mnie poszukiwanie podobnego problemu. Kliknięcie lewym przyciskiem myszy nie działa, ani na samej myszy, ani na tabliczce dotykowej. W moim przypadku chodzi o mysz bluetooth.

Moim rozwiązaniem było usunięcie myszy z listy sparowanych urządzeń Bluetooth (Dash → Bluetooth), wyłączenie myszy i ponowne sparowanie jej po ponownym uruchomieniu.


1

Miałem to 16.04 z podłączonym laptopem i myszą USB. Mysz USB nie działa. Jednokrotne kliknięcie na touchpadzie laptopa sprawiło, że przyciski myszy znów działają.


To działało dla mnie z 14.04 i myszą Microsoft Microsoft. Nawet ponowne uruchomienie nie rozwiązało problemu, ale Twoja odpowiedź tak! Dzięki.
Champ

1

Znalazłem rozwiązanie podobnego problemu skupienia. Częścią było to, że fokus myszy pozostawał zablokowany w jednym oknie, ale fokus klawiatury był w innym. Naprawiłem to, uruchamiając:

sudo apt install wmctrl
xfconf-query -c xfwm4 -p /general/click_to_focus -s true 
wmctrl -R WindowName 
xfconf-query -c xfwm4 -p /general/click_to_focus -s false

Oto linki do oryginalnej odpowiedzi i raportu o błędzie .


0

Miałem ten problem z bezprzewodową myszą na laptopie Asus. Mój touchpad, którego wolę nie używać, w rzeczywistości robił to samo.

Próbowałem wielu rzeczy, ale ostatecznie naprawiłem to, odłączając odbiornik USB myszy i podłączając go z powrotem. Wszystko wróciło do normy.

Nawet pełny restart nie zrobił tego samego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.