Jak mogę włączyć blokadę ekranu bez wyłączania monitora? (Ubuntu Gnome 14.04)


8
  • Ubuntu Gnome 14.04

Po zablokowaniu ekranu mój monitor / ekran natychmiast się wyłącza.

Nie chcę, aby stało się to natychmiast, bardziej po około 30 minutach. Czy to jest możliwe?

Odpowiedzi:


3

W Gnome 3 nie jest to już możliwe. Musiałbyś wykonać gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.power idle-dim-time [seconds](być może tak lekki jak to, że to użytkownik uruchamia ekran blokady), jednak ten klucz już nie istnieje.

Możliwym obejściem, o którym wspomniał Khurshid, jest zainstalowanie XScreenSaver (i stamtąd ustawić limit czasu):

Jak mogę zmienić lub zainstalować wygaszacze ekranu?


6
Naprawdę? Łał. : / Z braku lepszego słowa takie zachowanie jest głupie.
Henry

@henry też jestem zaskoczony ... mój stary monitor CTR ciągle się wyłącza, a to z pewnością skróci jego żywotność, która już nie jest tak długa ... Potrzebuję łatki, aby naprawić ten brak opcji ...
Aquarius Power

@Louis, jest taki, iddle-dimktóry został sprawdzony, odznaczam go i wydaje się, że nie działa; ale po ponownym sprawdzeniu mój monitor jest przyciemniony, ale się nie wyłącza! był bezczynny przez około 20 minut, a monitor był nadal włączony! Wydaje mi się, że jest to błędne zachowanie, które działa dla mnie całkiem nieźle, ale będąc błędnym, każda niespodzianka może nastąpić później ...
Aquarius Power

Doświadczyłem też czegoś takiego (nie pamiętam, co zrobiłem, ale ciemność zniknęła). Niestety wydaje się, że zresetował się.
Louis Matthijssen

monitor jest wyłączany ponownie :(, wypróbuję opcję xscreensaver, ale uruchamiam gry na „X: 1” i zastanawiam się, czy mogę mieć 2 instancje xscreensaver działające bez jednego błędu drugiego? zobaczmy, co się stanie: )
Aquarius Power


-1

Mam nową instalację Ubuntu GNOME 14.04 na nowej maszynie, którą otrzymałem, i ustawiłem moc ściemniania po „nieaktywności przez 30 minut”

Po zablokowaniu ekranu ekran nie wyłącza się na 30 minut. Jeśli jednak nie zablokujesz ekranu ręcznie, wyłączy się on, gdy ustawienia mocy osiągną limit (tj. 30 min ustawiony czas)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.