nvidia-libopencl1-331 musi zostać usunięty przed zainstalowaniem WINE


55

Właśnie zainstalowałem 64-bitowy Ubuntu 14.04 i włączyłem sterowniki NVIDIA. Teraz próbuję zainstalować WINE, ale pojawia się komunikat:

nvidia-libopencl1-331 has to be removed before installing WINE(przetłumaczone z holenderskiego). Czy to błąd? Czy powinienem kontynuować usuwanie tego pakietu?


3
Mam ten sam problem. Niestety, gdy próbuję zainstalować PlayOnLinux, otrzymuję tę samą prośbę o usunięcie nvidia-libopencl1-331. Ale udało mi się zainstalować Wine 1.7 (beta) za pomocą tego ppa: ppa: ubuntu-wine / ppa

Odpowiedzi:


71

Problem polega na tym, że dwa pakiety instalują ten sam plik binarny „/usr/lib/*/libOpenCL.so” bez deklarowania przerwania / zamiany lub konfliktu między nimi, dlatego apt-get nie wie, aby usunąć drugi. Należy to naprawić w nvidia-cuda-toolkit lub ocl-icd.

ocl-icd wysyła ten plik do ocl-icd-libopencl1 zamiast ocl-icd-opencl-dev, co jest niezgodne z polityką Debiana, patrz https://bugs.debian.org/679228

nvidia-cuda-toolkit wyświetla listę nvidia-opencl-dev (= 5.5.22-3ubuntu2 ~ ppa1) | opencl-dev ”wśród jego zależności, więc w celu obejścia tego problemu możemy pomóc apt-get, instalując ocl-icd-opencl-dev w celu zapewnienia opencl-dev, ale musimy to zrobić we właściwej kolejności:

sudo apt-get install nvidia-cuda-toolkit #Need to get 250 MB of archives; 774 MB of additional disk space will be used
sudo apt-get install ocl-icd-opencl-dev #this will remove nvidia-libopencl1-* and nvidia-opencl-dev
sudo apt-get install wine #Need to get 121 MB; 342 MB of additional disk space will be used.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ocl-icd/+bug/1247736/comments/7

https://www.kubuntuforums.net/showthread.php?65230-WINE-after-Internet-Upgrade-Path&p=349746


Wielkie dzięki za ocl-icd-opencl-devpakiet! Po aktualizacji Ubuntu do wersji 14.04 sterowniki Nvidia, w tym nvidia-prime, zostały automatycznie zainstalowane dla mnie i wine zostało usunięte. Jego zastosowanie ocl-icd-opencl-devprzed instalacją wineponownie to idealne obejście.
Ferdinand Prantl

Z rozpaczy poszedłem za tym przepisem i zadziałało. Głosuję za tym tylko wtedy, gdy będę dobrze rozumieć wszystkie jego „skutki uboczne”.
Walter Tross,

Hmmm ... Wyśledziłem problem z awarią Civilization V na Ubuntu 14.04. Pojawia się, kiedy dokonałem przełącznika zasugerowanego w tym pytaniu. CivV staje się niestabilny i seg usterki co kilka obrotów. Ale mogę się mylić.
Wayne

Dzięki, działało to również dla mnie, ale teraz chcę to przywrócić, ponieważ odinstalowałem Play na Linuksie i mam problemy podczas aktualizacji Ubuntu.
r1k0

1
To spieprzyło mi OpenGL. Nie można już otwierać żadnych gier na Steamie.
user1003916,

8

Otrzymałem tę samą wiadomość po aktualizacji do 14.04 i jestem równie ciekawy, dlaczego pakiet aktualizacji nvidia-331 musi zostać usunięty, aby WINE działał. W moim przypadku nie jest to nawet opcja, ponieważ zepsułbym moją obecną konfigurację z przełączalną grafiką. Mamy nadzieję, że więcej informacji na ten temat pojawi się wcześniej czy później.

Na razie jednak istnieją pewne obejścia.

Wygląda na to, że tylko WINE 1.6 prosi o usunięcie pakietu „nvidia-libopencl1-331”. Z drugiej strony WINE 1.7.16 instaluje się dobrze, bez konieczności usuwania.

Chociaż w razie potrzeby możliwe jest uruchomienie WINE 1.6 przy użyciu PlayOnLinux. To również bez konieczności usuwania wspomnianego pakietu.

Na razie powinno to wystarczyć do uruchomienia żądanych aplikacji Windows.


11
To nieprawda, przynajmniej w moim przypadku. Zainstalowałem NVIDIA 337 z Xorg-Edgers PPA i Wine z ich PPA. Zarówno wino, wino 1.6, jak i wino 1.7 prosi o usunięcie nvidii-libopencl1-337 w moim przypadku.
Arda

Nawet wino (1.7) z launchpad.net/~ubuntu-wine/+archive/ppa nadal pokazuje problem. Odpowiedź AmanicA stanowi na razie dobre obejście.
Ferdinand Prantl

Zainstalowałem zarówno nvidia-340, jak i cuda na moim Ubuntu 14.04, a rozwiązania AmanicA nie działają. Instalacja ocl-icd-opencl-devponownie poprosi mnie o usunięcie cuda. Jednak instalacja Wine 1.7-amd64 nie ma problemu.
shaoyl85

0

Właśnie zainstalowałem upstream Wine i upstream nVidia w 14.04 z tych dwóch umów PPA i nie wyglądały one na konflikty, co jest dobrym znakiem:

https://launchpad.net/~ubuntu-wine/+archive/ubuntu/ppa https://launchpad.net/~mamarley/+archive/ubuntu/nvidia


1
Twoja odpowiedź jest nie tylko odpowiedzią na link, ale wydaje się, że powoduje problemy , więc edytuj i popraw swoją odpowiedź lub usuń ją całkowicie, aby pozbyć się negatywnych punktów reputacji, które teraz dostałeś ...
Fabby

Myślę, że to jest dobre rozwiązanie ...
serilain

1
To twój telefon ... Chciałem cię tylko poinformować, że odpowiedzi tylko za pomocą linków są tutaj
mile widziane

Cóż, czy uczciwie byłoby powiedzieć „ci dwaj zewnętrzni opiekunowie zbudowali odpowiednie pakiety w sposób pozwalający obejść ten błąd?”
serilain

0

Po raz pierwszy tego próbowałem, Google Earth wielokrotnie zawieszał się, próbując go uruchomić. Google Earth wymaga bardzo zaawansowanych funkcji karty graficznej, takich jak OpenGL, renderowanie, shadery, możliwości Directx9. Tak skończyłem z kartą graficzną Nvidia.

Więc ponownie zainstalowałem nvidię-340 (331 nie jest już bieżącą wersją, chociaż jest to bieżąca wersja, która instaluje się z menedżera sterowników w mennicy), a następnie uruchomiłem całą powyższą poprawkę. Jakimś innym rezultatem powyższego jest to, że Wine nie zostało w ogóle zainstalowane, a ja nie podążyłem za krokiem ponownej instalacji Wine.

Teraz Google Earth działa.

Jednak nie wszystko jest idealne. Zdjęcia przewodnika nie otwierają się w Google Earth. Nie będą się również otwierać, gdy powrócę do sterownika karty graficznej systemu. Nie mogę powiedzieć, czy otworzyły się przed zainstalowaniem Google Earth, ponieważ go nie wypróbowałem. (z wbudowanym kontrolerem Intela Google Earth nawet się nie uruchomił). Jednak powyższa dyskusja sugeruje, że jeśli powrót do sterownika systemowego nie rozwiązał problemu, myślę, że prawdopodobnie nie spowodowało to zainstalowanie Wine.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.