Jak odtwarzać dźwięk z różnych aplikacji na różnych urządzeniach wyjściowych?


8

Jak mogę odtwarzać muzykę na moich głośnikach, kiedy używam zestawu słuchawkowego do czatów wideo, takich jak Skype?

Czy nie powinno to być możliwe za pośrednictwem tego serwera dźwięku PulseAudio, z którego korzysta Ubuntu?

Odpowiedzi:


10

Przekierowywanie dźwięku do różnych odbiorników za pomocą PulseAudio

Tak, jest to możliwe, ale potrzebujesz więcej niż jednej karty dźwiękowej aby działało (PulseAudio wywołuje te zlewy). Nie martw się, jeśli masz coś w rodzaju zestawu słuchawkowego podłączonego przez Bluetooth lub USB, to również liczy się jako kolejna karta dźwiękowa.

Korzystanie z interfejsu GUI PulseAudio

Chociaż możesz skonfigurować PulseAudio z terminala za pomocą pacmd( manpage ), nie musisz! Istnieje aplikacja GUI o nazwie PulseAudio Volume Control, która oferuje tę funkcjonalność.

zrzut ekranu pavucontrol pokazujący aktywne aplikacje i przycisk dla każdej z nich, który wyświetla menu rozwijane z dostępnymi kartami dźwiękowymi, w tym przypadku dwie

Korzystanie z wtyczek do aplikacji

  • Jeśli już używasz VLC , sprawdź, czy vlc-plugin-pulsejest zainstalowany . Następnie możesz przełączać się między kartami dźwiękowymi z poziomu VLC za pomocą pozycji menu Audio> Urządzenia audio .

Dzięki. Mam jedną kartę dźwiękową, jeden zestaw słuchawkowy Bluetooth i głośniki BT. Mógłbym przekierować Skype do zestawu słuchawkowego, Chrome do głośności systemowej i Rythmbox do głośników. To jest całkiem fajne.
Nishant

Czy to nie będzie działać na przykład ze słuchawkami podłączonymi przez gniazdo 3,5 mm?
UniversallyUniqueID,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.