Jak mogę ustawić Ubuntu (najlepiej gnome desktop) na 3d?


8

Przez 3D rozumiem anaglif 3d w okularach 3d, takich jak czerwone i niebieskie. Widziałem kilka sposobów, aby to zrobić, ale mają one co najmniej dwa lata. Używam Ubuntu gnome 14.04. Używam nvidii 330m, ale z całą pewnością wysyłam pocztę, nawet jeśli karta graficzna musi być jeszcze bardziej wydajna (wkrótce dostanę lepszy komputer).

Stare metody: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1123784 http://www.warp1337.com/content/ubuntu-3d-stereo-you-need-diy-stereo-glasses http: // samiux .blogspot.com / 2010/02 / howto-real-3d-desktop-on-ubuntu-910.html

Chciałbym móc to zrobić na gnome, ale jeśli chodzi o jedność, w porządku. Nawet lepiej, jeśli jest uniwersalny dla wszystkich środowisk pulpitu.


Podaj również typ używanej karty graficznej.
Richard

Jeśli możesz dodać linki do „niektórych sposobów”, które widziałeś, może ktoś może stamtąd budować ...
Rmano

Odpowiedzi:


1

oto wymagania dla 3d z 330 http://www.nvidia.com/object/3D_Vision_Discover_requirements.html

Mówi, że obsługuje tylko okna, może nie to, co chciałeś, ale może uruchom win7 w virtualbox, a następnie pobierz 3D Vision

http://www.nvidia.com/object/3d-drivers-downloads.html

Ale hej, nie zniechęcaj mnie, zawsze jest luka


Wydaje mi się, że zadziała w systemie Windows, ale obciążenie mojego komputera Mac jest bardzo trudne, robi się naprawdę wolno. Czy raczej mam natywny Ubuntu 3D?
rajlego

@rajlego, czy próbowałeś compiz-plugin-stereo3d?
Starszy Geek

1

Znaleziono ten projekt: https://launchpad.net/compiz-plugin-stereo3d Najnowszy stabilny pakiet dla architektury można uzyskać tutaj: https://code.launchpad.net/~ddudek/+archive/stereo3d-stable/ + pakiety

otwórz menedżera ustawień CompizConfig, przejdź do efektów i zaznacz pole obok Stereo 3D

Testowałem to z Jednością. Nie jestem pewien, czy to działa z komputerem gnome

Daj nam znać, jak dobrze Ci się to udało. Mój kot zniszczył moje okulary 3D jakiś czas temu.


Nie zadziała Pierwsze dwa kroki działają, ale kiedy wykonuję sudo apt-get install compiz-plugin-stereo3d, mówi, że nie mogę znaleźć pakietu.
rajlego

@rajlego Przepraszamy za to. Wygląda na to, że nie był w stanie zaktualizować ppa. Poprawiłem odpowiedź
Starszy Geek

Poszedłem na tę stronę: code.launchpad.net/~ddudek/+archive/stereo3d-stable/+build/… . Zainstalowałem plik .deb w centrum oprogramowania. Ale nie wiem, jak teraz zrobić pokaz 3D. Co ja robię?
rajlego

@rajlego zaktualizowana odpowiedź
Starszy Geek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.